ادبیات

کتاب هایم را برای مبادله کجا ببرم؟

روزنامه شهروند - یاسر نوروزی: در یکی از روز های شلوغ پایتخت از فروشگاه بزرگ کامپیوتری حواشی چهارراه ولیعصر (عج) بیرون آمدم و دیواره ای دیدم منقش به عطف های کتاب؛ سردر آن نوشته بود مرکز تبادل کتاب. پیش تر اخبارش را شنیده بودم و کارشان را می دانستم، اما این...

3 شهریور 1399

خبرنگاران معسومیت؛ گزارشی سرگرم کننده از آنچه با کلمات قابل اندازه گیری نیست

تهران- خبرنگاران- آخرین اثر مصطفی مستور به نام معسومیت، بیشتر از آنکه داستان باشد گزارشی به نظر می رسد از دغدغه های ذهنی نویسنده که قابل بیان یا اندازه گیری با کلمات نیستند.

22 مرداد 1399

خبرنگاران هدایت برنامه های فرهنگی ایلام به سمت فضای مجازی

ایلام - خبرنگاران - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: با توجه به شیوع کرونا برنامه های فرهنگی، هنری در این استان در این مدت به سمت فضای مجازی هدایت شده است.

19 مرداد 1399

لیست 5 کتاب دلخراش که باعث می شوند هر بار با خواندن آن ها گریه کنید

کتاب ها سرزمین تجربه های خوشایند و ناخوشایند هستند. ما می توانیم چنان در دنیای داستان ها غرق شویم که با خنده شخصیت های اصلی بخندیم و با غم آن ها قطره قطره اشک بریزیم؛ اما روایت بعضی از داستان ها کمتر خرسند کننده است و نویسنده به عنوان راوی غم از حادثه ای...

8 مرداد 1399

انتشار نسخه صوتی هری پاتر و سنگ جادو با صدای دیوید بکهام

به گزارش هالیوود ریپورتر، کمپانی ویزاردینگ ورلد جی کی رولینگ و سرویس پخش آنلاین اسپاتیفای در طرحی جدید با تهیه یک نسخه صوتی از رمان هری پاتر و سنگ جادو، خاطرات روزهای اوج مجموعه هری پاتر را زنده می کنند.

14 تیر 1399

اولین جشنواره مجازی ادبی، هنری و فرهنگی در خانه

خبرنگاران/یزد موسسه فرهنگی ادبی یادداشت نو میزبان برگزاری جشنواره مجازی در خانه برای شهروندان استان یزد با هدف تقویت ماندن در خانه شد.

4 فروردین 1399

کتاب ها جای ماشین ها را در پارکینگ گرفتند

شهروند محله تاکسیرانی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین نوجوان و جوانان پارکینگ خانه اش را تبدیل به کتابخانه محله نموده است.

21 اسفند 1398

در بازارهای شناور؛ پارو بزنید و خرید کنید!

بازارهای شناور از مقاصد گردشگری جالبی هستند که می توانید با گشت و گذار در آن ها یک سفر متفاوت را تجربه کنید.

20 اسفند 1398

فیلم افتتاحیه برلین 2020 معرفی گردید

هفتادمین جشنواره بین المللی فیلم برلین با نمایش فیلم سال سلنیجر من به کارگردانی فیلیپ فالاردو شروع به کار می نماید.

18 اسفند 1398

آموزش الفبای سلامت

مژگان مهرابی ـ خبرنگار: نداشتن تغذیه سالم و کم تحرکی که این روزها آفت سبک زندگی مان شده، معضلی است که از توسعه شهرنشینی و رفاه نسبی نصیب مان شده است.

15 دی 1398