ساخت و ساز ویلا: باغ رستگاری در نیستان

به گزارش سفر به مالزی، به گزارش خبرنگاران(ایبنا)، کتاب باغ رستگاری تازه ترین اثر از مجموعه کتاب های برگزیدگان جایزه ادبی اُ. هنری است که با ترجمه زهره کمک در 260 صفحه رقعی به وسیله انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است.

ساخت و ساز ویلا: باغ رستگاری در نیستان

جهت دریافت خدمات ساخت و ساز ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

این مجموعه طی سال های گذشته و در بیش از 100 مجلد از سوی انتشارات کتاب نیستان در دست ترجمه و انتشار قرار گرفته و مجموعه ای از بهترین داستان های منتشر شده به زبان انگلیسی در قاره آمریکای شمالی را به مخاطبان فارسی زبان تقدیم نموده است.

این داستان ها هر یک به تنهایی دریچه ای نو و بدیع به روی خلاقیت در نگارش داستان باز نموده و ترسیم و توصیف نماینده موقعیت های خاص انسانی و اجتماعی در دنیا پیرامون ماست و موضوعات خاص انسانی مانند ترس، عشق، نفرت، جدایی، زیست جمعی و نیز بعضی از مهم ترین مسائل موجود در زندگی اجتماعی در عصر نگارش خود را شامل می گردد.

جایزه اُ. هنری نیز در طول بیش از یکصد سال گذشته از همین منظر و به طور کلی از زاویه گشایش دریچه های نو به زندگی اجتماعی در میان نویسندگان مشهور شده که این موضوع را از نام اُ. هنری وام گرفته است.

ویلیام سیدنی پورتر ملقب به اُ. هنری که برای مخاطبان ایرانی بیش از هر چیز با داستان هدیه کریسمس شناخته شده است، یکی از مشهورترین داستان نویسان آمریکایی است که در زمان حیات خود حدود 600 عنوان داستان کوتاه با همین رویکرد تالیف کرد.

زیبایی و تاثیرگذاری و سبک منحصر به فرد بسیاری از این داستان ها که به صورت هفتگی در نشریات آمریکا منتشر می شد، باعث شد حدود یک دهه پس از مرگ وی، شاگردان و جمعی دوستدارانش به منظور اعتلای هنر داستان نویسی و حمایت و تشویق نویسندگان جوان در راستای داستان نویسی با موضوعات بدیع و انسانی اقدام به ایجاد جایزه ای با نام وی نمایند که بیش از یکصد سال قدمت دارد.

این جشنواره که تخصصا بر ژانر داستان کوتاه تمرکز دارد، همه ساله به انتخاب سردبیری منحصر به فرد گزیده ای از داستان های کوتاه رسیده به دبیرخانه را انتخاب و در کتابی منتشر می نماید.

در کتاب باغ رستگاری ترجمه فارسی داستان های برگزیده این جایزه در سال 1986 منتشر شده است که شامل 14 داستان کوتاه است و در میان نویسندگان آن ها چهره های سرشناسی چون جویس کرول اوتس، آلیس واکر و آلیس آدامز دیده می گردد.

ویژگی منحصر به فرد این داستان ها واقع گرایی و زاویه دید منحصر به فرد، دوری از بیان چند لایه و تکنیکال و استفاده به جا از ساده نویسی در نگارش داستان است. از سوی دیگر این داستان ها در موارد زیادی قابلیت تعمیم داده شدن موقعیت های خود به ساختارهای زیست انسانی مخاطبان خود را دارد که امری است قابل اعتنا و در خور توجه.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1454

به "ساخت و ساز ویلا: باغ رستگاری در نیستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت و ساز ویلا: باغ رستگاری در نیستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید