اخبار سیاسی

موز داخلی و خارجی؛ متفاوت در اندازه و کیفیت اما برابر در قیمت

تهران (پانا) - سالیانه نزدیک به 100 هزار تن موز در داخل فراوری می گردد که البته کیفیت آن نسبت به موزهای وارداتی پایین تر است، با این وجود، موز فراوری داخل با قیمت موز وارداتی به دست مصرف کنندگان می رسد که باعث می گردد سود اصلی عاید دلالان شده و قدرت رقابت...

21 فروردین 1400

ای .تی؛ بیگانه ای دوست داشتنی

خبرنگاران- این مسأله که آیا زیست در جای دیگری از دنیا ما وجود دارد یا اینکه آیا ممکن است تمدن ماورای زمینی نیز وجود داشته باشد، سال هاست موضوعی مهم و جذاب برای دانشمندان، علاقه مندان به وادی علم و حتی مردم عادی در گوشه و کنار دنیاست. این ماجرای هیجان انگیز...

20 فروردین 1400

704نفر در استان زنجان دواطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر شدند

رییس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: با خاتمه یافتن موعد ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر در این استان، شمار داوطلبان به 704 نفر رسید.

14 فروردین 1400

فرانسه برای مقابله با کرونا محدودیت های سختگیرانه تر اعمال می نماید خبرنگاران

فرانسه در حالی قرار است محدودیت های بیشتری را در پایتخت و بعضی مناطق دیگر برای مقابله با شیوع کرونا برقرار کند که رئیس بیمارستان های دولتی در پاریس گفت،ویروس کرونا تحت کنترل نیست.

14 فروردین 1400

سیگنال در چین مسدود شد

به نظر می رسد در جدیدترین اقدام پکن برای سرکوب پلتفرمهای رسانه اجتماعی، سرویس پیغام رسان رمزنگاری شده سیگنال در چین مسدود شده است.

13 فروردین 1400

دخالت آمریکا و فرانسه در تشکیل کابینه لبنان، موضع حکیمانه حزب الله

خبرنگاران، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: چندی پیش بود که ملاقات نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه در لبنان با رئیس جمهور این کشور درباره پرونده تشکیل کابینه جدید بدون نتیجه به انتها رسید. پس از انتها این ملاقات، سعد الحریری مدعی شد: رئیس جمهور عون...

13 فروردین 1400

گروسی: توقف اجرای پروتکل الحاقی شکستی جدی بود

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت و گویی با اشاره به لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی ایران، درباره پیامد های به نتیجه نرسیدن قدرت های جهانی با ایران بر سر فعالیت هسته ای آن هشدار داد.

12 فروردین 1400

واکسیناسیون در قزاقستان با اسپوتنیکV شروع می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، قزاقستان از امروز طرح واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را با واکسن اسپوتنیکV شروع می نماید.

11 فروردین 1400

هشدار درباره اوج گیری مجدد کرونا در آمریکا خبرنگاران

مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا با اشاره به کاهش اثربخشی واکسن های موجود در برابر جهش های ویروس کرونا، درباره چهارمین موج شیوع این ویروس در آمریکا هشدار داد.

9 فروردین 1400

خبرنگاران ادبیات داستانی ترکیه؛ آشنای ناشناخته

تهران- خبرنگاران- نویسندگان مهم ادبیات ترکیه در ایران کمتر شناخته شده اند، این هفته را فرصتی برای مطالعه رمان های ترک زبان بگذارید.

6 فروردین 1400

فاز مطالعاتی 6G کلید خورد، دستیابی به خودروی خودران تا 10سال دیگر

به گزارش خبرنگاران، وحید یزدانیان صبح امروز شنبه در نشست خبری که به صورت آنلاین برگزار گردید با تاکید بر لزوم نوسازی ساختار پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مرکز آموزش تحول دیجیتال، مرکز مطالعات راهبردی اقتصاد دیجیتال و نیز مرکز نوآوری و توسعه...

3 فروردین 1400

باید و نبایدهای قانون ارتقای سلامت اداری توسط اتاق ایران آنالیز می گردد خبرنگاران

در بند ب ماده یک قانون دائمی کردن قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد تاکید شده اتاق ایران یک موسسه خصوصی حرفه ای عهده دار خدمات عمومی است و به عنوان اشخاص مشمول احکام آن شناخته می گردد.

1 فروردین 1400

خبرنگاران سهم 70 درصدی پارس جنوبی از تولید گاز کشور

تهران- خبرنگاران- در حالی که در سال 81 و همزمان با آغاز برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی، این میدان سهم 10 درصدی از تولید گاز کشور را داشت، اکنون این سهم به 70 درصد افزایش پیدا کرده است.

29 اسفند 1399

فرانسه: سیاستمداران لبنانی هیچ اقدامی برای نجات کشورشان انجام نمی دهند

وزیر خارجه فرانسه بر این باور است که زمان برای جلوگیری از فروپاشی لبنان به سرعت در حال از دست رفتن است.

25 اسفند 1399

پرواز اختصاصی واکسن روسی به ایران

تهران (پانا) - سفیر ایران در روسیه اظهار داشت، محموله دوم واکسن روسی اسپوتنیک-وی با پرواز اختصاصی به تهران ارسال می گردد.

24 اسفند 1399

نشست مجازی گروه 7 به میزبانی انگلیس و با موضوع واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس جمعه آینده میزبان نشست مجازی گروه 7 با موضوع توزیع واکسن کووید 19 در سطح جهانی است.

24 اسفند 1399

مسئول پاسخگویی به پرونده ویلموتس وزارت ورزش نیست

به گزارش خبرنگار مهر، ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع اقتصادی و انسانی وزارت ورزش و جوانان به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نشست خبری برگزار کرد تا در خصوص این حوزه و برنامه های مرتبط با آن شرح دهد.

22 اسفند 1399

ارسال بیش از 32 هزار پیامک به رانندگان خاطی طرح کرونا

نیروی انتظامی گفت: در راستای اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا، روز گذشته (سه شنبه) تعداد 32 هزار و 458 پیامک به رانندگان خاطی و بی توجه به مصوبات ستاد مبارزه با کرونا ارسال شد.

21 اسفند 1399

پراید ارزان خاطره شد!

افزایش تقاضای شب عید برای خرید خودرو، برگشت صف های میلیونی خرید خودروهای پیش فروش، افزایش قیمت دلار، متناسب نبودن حجم فراوری خودرو با احتیاج بازار و خداحافظی ارزان ترین خودرو از خط فراوری پنج علت موثر در نوسان قیمت چند روز اخیر خودرو است.

20 اسفند 1399

نوآوری اجتماعی در سیاست گذاری ، پلی برای مشارکت مردم ساخته شد

نوآوری اجتماعی به عنوان مفهومی جدید برای برطرف مسائل اجتماعی نوظهور در جوامع معاصر ظهور پیدا نموده است.

18 اسفند 1399
تعداد: (240)