اخبار سیاسی

ظریف با مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن دیدار کرد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در عمان به سر می برد با محمد عبدالسلام مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن دیدار و گفت وگو کرد.

23 خرداد 1400

چین پیشنهاد میزبانی از مذاکرات بین الافغانی را بیان کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وانگ ئی وزیر خارجه چین در تماس تلفنی با حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان، پیشنهاد میزبانی کشورش از مذاکرات بین الافغانی را بیان کرد.

21 خرداد 1400

طراحی الگو و مدل، حلقه مفقوده توسعه در ایران است

سال هاست که لزوم توسعه و دلایل توسعه نیافتگی در ایران می گویند؛ مفهومی کلان و پیچیده که باید از ابعاد مختلفی آنالیز گردد. کمال اطهاری، تحلیل گر حوزه توسعه ، توسعه نیافتگی ایران را در نبود مدل توسعه ای می داند.

10 خرداد 1400

افزایش اعضای کانال و گروه با ممبرزگرام

شبکه های اجتماعی شاید مهم ترین پدیده دو دهه اخیر در دنیا باشند؛ بستری که به وسیله آنها می توان محتوای متنوعی از قبیل متون، عکس ها یا ویدئوکلیپ هایی را که اغلب زمان محدودی برایشان درنظر گرفته می گردد با دوستان یا دنبال کنندگان خود به اشتراک گذاشت.

9 خرداد 1400

سلامت روان در حاشیه امن کووید 19 و عملکرد ضعیف دولت

بیش از یک سال از پاندمی کووید 19 می گذرد و علیرغم اینکه با توجه به شرایط ویژه ای که کرونا برایمان ساخته، افزایش اختلالاتی نظیر افسردگی و اضطراب احساس می گردد اما همچنان آمار دقیقی در اینباره وجود ندارد.

8 خرداد 1400

وزیرخارجه چین: عقب نشینی شتاب زده آمریکا از افغانستان، فرایند صلح را منحرف می نماید

وزیر امور خارجه چین در تماسی با شاه محمود قریشی، همتای پاکستانی خود گفت: خروج شتاب زده سربازان آمریکایی از افغانستان، به طور منفی بر فرایند صلح درون افغانی و ثبات منطقه ای تأثیر گذاشته است.

8 خرداد 1400

تنهایی و انزوا چگونه بر سلامت روان ما اثر می گذارد؟

به آخرین باری فکر کنید که اتفاق خیلی خوبی برایتان رخ داده بود. آیا آن را با کسی به اشتراک گذاشتید؟ آخرین تولدتان چطور؟ آیا با خانواده و دوستانتان جشن گرفتید؟ برای بیشتر ما پاسخ مثبت است. اما با افزایش سن، خانواده و شبکه دوستان ما شروع به کوچک شدن می کند...

6 خرداد 1400

جدیدترین موضع گیری اتیوپی درباره سدالنهضه

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه الجزیره، وزارت خارجه اتیوپی به موضع گیری درباره سدالنهضه پرداخت.

4 خرداد 1400

ظریف: نشانه مثبت در وین و منطقه به چشم می خورد

خبرنگاران : محمد جواد ظریف امروز بعد از ملاقات با نخست وزیر کویت در توئیتی با اشاره به تمرکز بر طرح صلح هرمز در منطقه نوشت: نشانه مثبت در وین و منطقه به چشم می خورد.

3 خرداد 1400

عراقچی: ممکن است بحث ها مقداری طولانی گردد

رئیس هیات مذاکره کننده ایران در وین با بیان اینکه در یک راستا درست قرار داریم، اظهار کرد: در عین حال چالش ها و جزئیات سختی را در پیش رو داریم.

31 اردیبهشت 1400

عملکرد مجلس یازدهم در این 7 ماه خوب است، ولی از بخت سیاه گرفتار یک دولت تنبل شد، علت درست شدن حواشی علیه مجلس چیست؟

نماینده نجف آباد در مجلس گفت: به نظر بنده در این 7 ماه مجلس یازدهم خوب عمل کرده است، ولی از بخت سیاه گرفتار یک دولت تنبل، پیر و بی انگیزه بوده که آن هم به زودی درست می شود.

27 اردیبهشت 1400

درگیری نظامی میان آمریکا و چین اجتناب پذیر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، معاون وزیر دفاع آمریکا طی سخنانی گفت که معتقد نیست درگیری آمریکا و چین اجتناب ناپذیر باشد اما هر دو طرف باید در اجتناب از تنش های غیر ضروری با یکدیگر کوشش نمایند.

26 اردیبهشت 1400

ارتش اوکراین و ناتو رزمایش مشترکی را برگزار می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای مسلح ارتش اوکراین امروز شنبه با صدور بیانیه ای اظهار داشت که طی چند ماه آینده رزمایش مشترکی را با نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برگزار می نماید.

25 اردیبهشت 1400

رشد 48 درصدی صادرات تولید کنندگان بزرگ فولاد

هرچند بررسی آمار عملکرد صادرات 14 شرکت بزرگ فولادی کشور در سال 99 حاکی از افت هفت درصدی صادرات نسبت به سال 98 است، اما به اعتقاد کارشناسان، فولادسازان در حال رهایی از موضوع تنظیم بازار و محدودیت های صادراتی بوده و این فرایند با توجه به بهبود تقاضا و قیمت...

22 اردیبهشت 1400

ظریف امروز میزبان وزیر خارجه صربستان

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (شنبه) میزبان نیکولا سلاکوویچهمتای صربستانی خود در تهران است.

19 اردیبهشت 1400

صالحی دستیابی به غنی سازی 60 درصدی را تایید کرد

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران روز آدینه تایید کرد که دانشمندان هسته ای کشورمان غنی سازی اورانیوم با غنای 60 درصد را شروع نموده اند.

17 اردیبهشت 1400

پیام سیسی به اتیوپی درباره سد النهضه در حضور لاوروف

سخنگوی ریاست جمهوری مصر گفت، عبدالفتاح سیسی با وزیر خارجه روسیه به بررسی تحولات مربوط به روابط دوجانبه و شرایط ویژه سد النهضه پرداخت.

13 اردیبهشت 1400

هشدار چین به آمریکا: دیگر نمی توانید در جهان از موضع برتر با دیگران برخورد کنید

وزیر خارجه چین به آمریکا هشدار داده که موضع برتر اتخاذ نکرده و این پیش فرض را نداشته باشد که در امور بین الملل نظر نهایی را دارد.

10 اردیبهشت 1400

عقبگرد شرایط زنان در جهان

در پانزدهمین شماره گزارش شکاف جنسیتی که در آخرین روز ماه مارس 2021 منتشر شده، صراحتا عنوان شده است که شرایط اضطراری سلامت و بحران های اقتصادی در جهان، زنان را بیش از مردان متاثر کرده و همین امر به بیشتر شدن شکاف جنسیتی در جهان متعاقب شیوع کرونا منجر شده...

1 اردیبهشت 1400

غذا خوردن در بیرون از منزل امن است؟

حتی اگر فردی با ریسک کم باشید اما در منطقه ای زندگی می کنید که موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آن مشاهده می گردد و نمی توانید فاصله دو متری با افراد را حفظ کنید، هنوز هم بهترین توصیه، در خانه ماندن و استفاده از غذاهای خانگی و تهیه آن ها در منزل است.

27 فروردین 1400
تعداد: (262)