کلاس های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حضوری برگزار می شود

به گزارش سفر به مالزی، غلامی گفت: کلاس های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهها در سال تحصیلی آینده به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

کلاس های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حضوری برگزار می شود

به گزارش از ، منصور غلامی وزیر علوم گفت: مسئولان وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده اند شرایط در زمینه واکسن کرونا فراهم می شود و در مرداد ماه امسال واکسیناسیون کرونا به جمعیت دانشگاهی، استادان، کارکنان دانشگاه و دانشجویان تسری می یابد.

وی ادامه داد: با تحقق این امر علاقه مند هستیم سال تحصیلی آینده با حضور دانشجویان آغاز شود و دانشجویان مقطع کارشناسی هم هر زمان شرایط امن مهیا شود در دانشگاهها حضور خواهند یافت.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پیش بینی ما این است که در نیمسال دوم تحصیلی تمامی کلاسها حضوری خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به افتتاح مرکز خراسان شناسی افزود: مراکز فرهنگی در شهرها ویژگی های خاصی را برای توسعه فرهنگ و باورهای فرهنگی ملتها دارند.

غلامی ادامه داد: اهمیت اینگونه مراکز به خصوص در مناطقی مانند خراسان که در طول تاریخ محل و مرکز مهم مبادلات فرهنگی، تجاری و سیاسی بوده اند، بسیار زیاد است و می تواند محل آموزش برای عموم مردم و رفت و آمد فرهیختگان باشد.

وی گفت: راه اندازی این مرکز در مشهد با همکاری دانشگاه و مدیریت شهری نمونه خوب و قابل توسعه است که امیدواریم در دیگر شهرها هم با توجه به سابقه فرهنگی متنوعی که دارند این همکاری ها صورت گیرد تا حضور دانشگاه علاوه بر فعالیت های پژوهشی و فناورانه در حوزه های فرهنگی هم بیش از پیش توسعه یابد.

وزیر علوم افزود: اینکه شهرداری این اندیشه را دارد که خدمت به مردم فقط خدمات رایج روزانه نیست بسیار ارزشمند است. اینکه ظرفیت دانشگاه ها را بشناسیم و آن را به سوی خدمت به مردم هدایت کنیم گرانقدر است.

وی ادامه داد: از حوزه فرهنگ نباید غافل شویم. آنچه ما را در برابر حوادث تاریخی بیمه کرده باورهای فرهنگی و آشنایی با تاریخ غنی و ریشه دار مردم است که بخصوص جوانها باید با این سرمایه بسیار ارزشمند آشنا شوند و در این فضا ها قرار گیرند. تربیت فرهنگی مکمل تربیت علمی و دانش افزایی است.

/ا.د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1285

به "کلاس های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حضوری برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاس های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حضوری برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید