صنایع دستی

بیکاری 90 درصد زنان شاغل در آژانس های مسافرتی ، تیر خلاص کرونا به معیشت کارکنان صنعت گردشگری

گردشگری ایران شاید بیشترین ضرر وزیان را از شیوع کرونا دیده است؛زیرا شیوع این بیماری با تعطیلات نوروز یعنی زمانی از سال که گردشگری بالاترین رونق را در کشور دارد، همزمان شد. از سوی دیگر زمانی که برخی اتفاقات و بحران های داخلی و خارجی در نیمه دوم سال 98 باعث...

21 شهریور 1399

صیانت مستمر از میراث تاریخی آذربایجان شرقی با جلب مشارکت انجمن های میراث فرهنگی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی بهره مندی از نظرات تخصصی انجمن های میراث فرهنگی را راه حلی مؤثر بر پیشبرد اهداف حفاظتی و صیانتی از میراث تاریخی عنوان نمود.

11 تیر 1399

افتتاح 3 فروشگاه صنایع دستی در باغ شهر نظنز

سه فروشگاه و یک شرکت فروش مجازی صنایعدستی با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال در بافت تاریخی باغ شهر نطنز افتتاح شد.

3 تیر 1399

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با اصول و مبانی بازسازی و حفاظت آثار چوبی در تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با اصول و مبانی بازسازی و حفاظت آثار چوبی در تبریز اطلاع داد.

2 تیر 1399

برحذرداشتن وزارت میراث فرهنگی از نگاه کاسب کارانه به بعضی آثار تاریخی

خبرنگاران/سمنان استاندار سمنان بر ضرورت دوری جستن وزارت میراث فرهنگی از آنچه نگاه کاسب کارانه به بعضی آثار تاریخی می خواند تاکید نمود و گفت: اجاره بهای بالا و مقررات دست و پاگیر مانع جذب سرمایه گذاری در این بناهای تاریخی شده است.

28 خرداد 1399

تدارک برنامه های ویژه برای رونق گردشگری بعد از مهار کرونا

معاون گردشگری کشور با اشاره به آسیب های واردشده به صنعت گردشگری در دوران کرونا گفت: اعتقاد دارم که با همدلی و وحدت می توانیم از این بحران عبور کنیم و دوباره شاهد رونق صنعت گردشگری خواهیم بود.

18 خرداد 1399

یاری بلاعوض به صنعتگران خسارت دیده از کرونا در استان مرکزی

کاظمی، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اظهار کرد: با استناد به مکاتبه معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی مبنی بر اعلام لیست صنعتگرانی که توان اقتصادی آن ها در سطح پایینی قرار گرفته است، لیست مورد نظر تهیه و...

8 خرداد 1399

شروع پروژه سامان دهی و مرمت مسجد تاریخی ملامهدی قزوین

سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان قزوین گفت: به منظور صیانت و نگهداری از مواریث ارزشمند تاریخی، پروژه ساماندهی و مرمت مسجد تاریخی ملامهدی شروع شد.

31 اردیبهشت 1399

سوغاتی های ارمنستان

ارمنستان هرساله پذیرای هزارن گردشگر ایرانی است. این کشورعلاوه بر زیبایی های خود، که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نماید، مجموعه ای از خریدهای متنوع و رنگارنگ را پیش روی شما قرار می دهد.

6 فروردین 1399

افتتاح بازارچه صنایع دستی و گردشگری بانوان چهارمحال و بختیاری

خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری بازارچه صنایع دستی و گردشگری و محصولات زنان سرپرست خانوار چهارمحال و بختیاری واقع در میدان قدس شهرکرد با حضور قائم مقام معاون پارلمانی رئیس جمهور افتتاح شد.

15 اسفند 1398

برنامه ریزی جدی شهرداری های استان اصفهان برای سفرهای نوروزی

خبرنگاران: رئیس شورای اسلامی استان اصفهان گفت: استان اصفهان در هر 3 حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کشور نمونه است و از هم اکنون برنامه ریزی جدی شهرداری های استان اصفهان برای مسافرت های نوروزی صورت می گیرد.

1 اسفند 1398

گام بلند بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان جهت رونق گردشگری دریایی

سیستان و بلوچستان معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از برنامه های این اداره کل جهت رونق گردشگری دریایی در راستای مسئولیت های اجتماعی اطلاع داد.

16 بهمن 1398

افزایش اختیارات پایگاه های میراث فرهنگی کرمانشاه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از تفویض اختیارات بیشتر به پایگاه های میراث فرهنگی این استان در راستای تکریم ارباب رجوع اطلاع داد.

4 بهمن 1398

تورهای ماجراجویانه پرواز

از لحظه ای که پرواز را تجربه کنید، بر روی زمین با چشمانی دوخته به آسمان قدم خواهید برداشت، جایی که آنجا بودید و مشتاق بازگشت به آنجا هستید (لئوناردو داوینچی)

2 بهمن 1398

بررسی راهکارهای ترویج گردشگری و صنایع دستی در خانوارهای روستایی خوزستان

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با اشاره به برگزاری جلسه ای با حضور اعضای تشکل های مردم نهاد، از بررسی راه کارها و ظرفیت های موجود در جامعه زنان روستایی در حوزه های گردشگری و صنایع دستی خبر داد.

16 دی 1398

تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی 600 سال

وب سایت یک پزشک - میثاق محمدی زاده: اتاق نشیمن مهم ترین بخش هر خانه ای است. همه ما دوست داریم اتاق نشیمنی زیبا و راحت داشته باشیم و به بهترین شکل طراحی شده باشد.

6 دی 1398