60 مجتمع پذیرایی در جنوب و شرق تهران فعالیت نوروزی خواهند داشت

به گزارش سفر به مالزی، ایرنا/ براساس سخنان رئیس نمایندگی جامعه حرفه ای مجتمع های گردشگری، 60 مجتمع پذیرایی در جنوب و شرق تهران فعالیت نوروزی خواهند داشت.

60 مجتمع پذیرایی در جنوب و شرق تهران فعالیت نوروزی خواهند داشت

قضیه چیست؟

فرهاد تایی اضافه کرد: این نهاد زیر نظر میراث فرهنگی نظارت کاملی را بر مجتمع های پذیرایی، بین راهی، سفره خانه های سنتی و اقامتی برعهده دارد.

وی گفت: از وظایف مهم این جامعه کنترل، نظارت و بازرسی از این مجتمع های پذیرایی، بین راهی و سفره خانه های سنتی و اقداماتی است که ابلاغ آن توسط میراث فرهنگی در سال 98 به این نهاد داده شده است.

تایی با اشاره به اینکه در این خصوص فراخوان های لازم را صادر نموده ایم، گفت: تا به امروز 60 مجتمع پذیرایی مجوزهای فعالیت خود را از این نهاد دریافت نموده اند.

رئیس نمایندگی جامعه حرفه ای مجتمع های گردشگری واحدهای میان راهی جنوب و جنوب شرق استان تهران اضافه کرد: در حال حاضر شهرهای ری، ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت در حوزه کاری ما قرار دارند.

وی با بیان اینکه یکی از حسن های این جامعه بهره مندی واحدها از معافیتهای انشعاب آب، برق و گاز تا 80 درصد تخفیف و معافیت مالیاتی است، اضافه کرد: این موارد می تواند تاثیر بسزایی در رونق و کسب و کار این مجتمع های پذیرایی داشته باشد.

به گفته وی، هم اینک مجتمع پذیرایی شمس العماره و بازارچه سنتی و صنایع دستی جنوب تهران یکی از مناطق هدف برای گردشگران محسوب می شوند.

تایی اضافه کرد: درصدد هستیم تا با جانمایی یک مجتمع پذیرایی و سنتی در شهرستان ورامین بتوان خدمات شایسته ای را برای گردشگران داشته باشیم و تا به امروز دو محیط برای این کار پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه در صورت هرگونه تخلف مجتمع های پذیرایی مردم می توانند آن را به این نهاد گزارش نمایند، گفت: بازرسان اتحادیه نظارت دقیقی از مجتمع های پذیرایی و میان راهی در ایام نوروز خواهند داشت.

وی در مورد اسکان مسافران نوروزی نیز گفت که با افتتاح هتل شهر ری، این امکان وجود دارد تا مسافران بتوانند از امکانات اسکانش بهره مند شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1079

به "60 مجتمع پذیرایی در جنوب و شرق تهران فعالیت نوروزی خواهند داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 مجتمع پذیرایی در جنوب و شرق تهران فعالیت نوروزی خواهند داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید