سلامتی و پزشکی

صبا راد خواننده شد !!

خبرنگاران: صبا راد مجری زن جنجالی و پر حاشیه تلویزیون به همراه همسرش مانی رهنما به استودیو رفته و آهنگ تازه را ضبط می کنند.

11 آذر 1400

جاذبه های آذربایجان و شهر اران (8)

قبل از آغاز بحث اصلی، خلاصه ای از تاریخچه وضع آموزش و فرهنگ در سابق ارائه می شود:اهالی این شهرستان به فرهنگ دوستی و روشنفکری معروفیت دارند و فرهنگ عمومی در مقایسه با سایر شهرستان های استان از پیشرفت بالایی برخوردار می باشد و این امر ناشی از مسافرتهای...

5 آذر 1400

تور بلغارستان ارزان: حادثه فاجعه بار در بلغارستان؛ 45 مسافر در اتوبوس سوختند

سانحه جاده ای در بلغارستان دستکم 45 کشته برجای گذاشت. یک دستگاه اتوبوس مسافربری که احتمال می رود سرنشینان آن اهل مقدونیه شمالی بوده باشند حدود ساعت 2 بامداد سه شنبه به وقت محلی در بزرگراهی در جنوب صوفیه دچار سانحه شد.

4 آذر 1400

3 تمرین ورزشی 10 دقیقه ای ساده که در خانه می توانید انجام دهید

بیشتر مردم گمان می کنند برای یک ورزش حسابی، کامل و سودمند به چیزهایی مانند گزینه های زیر نیاز دارند؛

27 آبان 1400

فعالیت مراکز اقامتی و پذیرایی استان یزد با یک سوم ظرفیت

رئیس جامعه هتلداران یزد گفت: مراکز اقامتی و پذیرایی تنها با یک سوم ظرفیت مجاز به فعالیت هستند.

25 آبان 1400

راهِ افزایش انرژی و بازیابی شادابی

احساس فرسودگی و کسلی می کنید؟ در مقاله زیر چند نکته در خصوص این که چگونه سطح انرژی خود را افزایش داده و همه جا احساس شادابی و طراوت کنید، ارائه شده است.

23 آبان 1400

تا چه مقدار با محصولات مراقبتی پوست آشنایی دارید؟

مراقبت از پوست دغدغه افراد مختلف به خصوص خانم ها و البته بسیاری از آقایان است. هیچ کس دوست ندارد یک روز صبح از خواب بیدار گردد، به خودش در آینه نگاه کند و ببیند چند چروک تازه به چروک ها یا خطوط صورتش اضافه شده است.

22 آبان 1400

نقش اندک مکمل های غذا در سلامتی قلب

مطالعه ای دریافته است که اکثریت مکمل های رژیم غذایی، سلامت قلب را بهبود نمی بخشند یا مرگ را به تعویق نمی اندازند. محققان می گویند آنها دریافته اند که در یک تجزیه و تحلیل نو کلان از یافته هایی از 277 آزمایش بالینی با استفاده از 24 مداخله متفاوت، آنها دریافته...

21 آبان 1400

چند فرمول ساده برای یک تغذیه مناسب

گاهی داشتن سبک زندگی سالم و حرکت در جاده سلامتی بسیار پیچیده به نظر می رسد. حتی ممکن است تبلیغات وسیع رسانه ای و نیز متخصصان توصیه هایی سخت برای داشتن زندگی سالم ارائه نمایند. در حالی که زندگی با سلامتی کامل چندان هم احتیاج به پیچیدگی ندارد.

18 آبان 1400

کشف آثار پارینه سنگی و فراپارینه سنگی از مامن انسان نئاندرتال در باوه یوان کرمانشاه

خبرنگاران: فصل چهارم کاوش در مجموعه غار و پناهگاه صخره ای باوه یوان به منظور مشخص عرصه و حریم این مکان در راستای پروژه ردیابی گذار از پارینه سنگی میانی به نوین در غرب زاگرس میانی در استان کرمانشاه شروع شد.

16 آبان 1400

واکنش های حساسیتی به نیش پشه: علل، تشخیص و درمان

واکنش های آلرژیک به نیش پشه متفاوت از واکنش هایی است که از خارش معمول بعد از نیش پشه ایجاد می گردد. این مقاله، اطلاعاتی راجع به این موضوع ارائه می دهد.

13 آبان 1400

کدام خطرناک تر است؟ قند یا چربی؟

چربی ها معروفیت خوبی ندارند. همه ما شنیده ایم که اگر مصرف غذاهای چرب را کم کنیم، وزنمان کم می شود. با وجود اینکه مصرف چربی ها کمتر شده، آمار چاقی رو به افزایش است. چرا؟

11 آبان 1400

آیا شیر غنی شده سلامتی بخش تر از شیر معمولی است؟

شیر غنی شده تأثیرات مثبتی بر سلامت دارد. این مقاله شیر غنی شده همراه با مصارف آن را شرح می دهد.

11 آبان 1400

سطوح گلوکز در ادرار

با یاری تست گلوکز ادرار می توانید اندازه سطوح گلوکز موجود در ادرار را مورد آنالیز قرار دهید. به طور نرمال، ادرار نباید حاوی گلوکز باشد. حضور گلوکز در ادرار نشان می دهد که سطح قند خون بالاست.

9 آبان 1400

کشف راز دندان عقل

دانشمندان بالاخره به این راز پی بردند که چرا دندان عقل فقط در سن بلوغ بیرون می آید. محققان می گویند این ایمنی است که به نظر می رسد پشت موضوع دندان دیررس ما است.

8 آبان 1400

تاول تب در لب ها

تاول تب ها جوش های قرمزی هستند که پر از ماده سیال مانند هستند. این یک عفونت ویروسی شایعی است که به ناحیه اطراف دهان تاثیر می گذارد. در خصوص تاول تب بیشتر بدانید...

3 آبان 1400

گره های تیروئیدی در بچه ها

گره های تیروئیدی در بچه ها توده های غیر طبیعی بوده که در غده تیروئید ظاهر می گردد. در بیشتر موارد، این گره های تیروئیدی ماهیت خوش خیم دارد. مقاله زیر اطلاعات زیادی مرتبط با علل، علائم و درمان

2 آبان 1400

کلرهگزیدین گلوکونات (chlorhexidine gluconate)

آموزش بیمار- خانواده: پس از غرغره کردن دهان شویه، به مدت نیم ساعت از خوردن و آشامیدن اجتناب کنید.

30 مهر 1400

آمار فوتی های کرونا امروز دوشنبه 12 مهر 1400

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، متاسفانه 238 بیمار کووید-19 در کشور طی شبانه روز گذشته جان خود را به علت ابتلا به این بیماری از دست دادند.

25 مهر 1400

تور فرانسه: چالش های مهم گردشگری از نظر استاد دانشگاه گرونوبل آلپ فرانسه

خبرنگاران/اردبیل استاد و پژوهشگر مؤسسه جغرافیای دانشگاه گرونوبل آلپ فرانسه گفت: تغییرات اقلیمی و مسائل بهداشتی دو چالش مهم صنعت گردشگری هستند.

24 مهر 1400
تعداد: (346)