کرزی: رسوایی و فاجعه میراث 20 سال حضور آمریکا در افغانستان است

به گزارش سفر به مالزی، رئیس جمهور سابق افغانستان گفت نیروهای خارجی برای مبارزه با افراطگرایی و تامین ثبات به افغانستان آمدند اما ناکام بودند و میراث حضور آنها رسوایی و فاجعه است.

کرزی: رسوایی و فاجعه میراث 20 سال حضور آمریکا در افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان گفت که نظامیان آمریکایی و ناتو 20 سال پیش با این هدف تعیین به افغانستان آمدند که با افراطگرایی مبارزه نمایند و برای این کشور ثبات بیاورند، اما امروز افراطگرایی در بالاترین سطح خود واقع شده است و آن ها در هر دو هدف خود ناکام شده اند.

کرزی که در اواخر زعامت 13 ساله خود روابط پرتنشی با آمریکا داشت، ضمن تاکید بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان گفت که میراث حضور 20 ساله آن ها در افغانستان یک رسوایی کامل و فاجعه است.

رئیس جمهور سابق افغانستان به آسوشیتدپرس گفت: ما بدون حضور نظامی آن ها در شرایط بهتری خواهیم بود، من فکر می کنم ما باید خود از کشورمان دفاع کنیم و مراقبت جان خود باشیم. شرایط کنونی ما بخاطر حضور نیروهای خارجی است، ما نمی خواهیم این فلاکت و بی عزتی که با آن روبرو هستیم، ادامه یابد. برای افغانستان بهتر است که آن ها اینجا را ترک نمایند.

وی تاکید نمود: عملیات نظامی آمریکا و ناتو علیه افراطگرایی یا تروریسم نبود، بلکه علیه آرزوها و روستاهای افغانستان بود. آن ها مردم افغانستان را به زندان ها انداختند، در داخل کشور ما زندان ساختند و همه روستاها را بمباران کردند، این بسیار اشتباه بود.

رئیس جمهور سابق افغانستان پیش از این نیز تصریح نموده بود که شرایط نگران نماینده کنونی افغانستان نتیجه سیاست، عملکرد تحقیرآمیز و تفرقه افکنانه آمریکا در برابر مردم این کشور است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1202

به "کرزی: رسوایی و فاجعه میراث 20 سال حضور آمریکا در افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی: رسوایی و فاجعه میراث 20 سال حضور آمریکا در افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید