پمپئو:غنی سازی 60درصد اشتباه ما را ثابت نمی کند!

به گزارش سفر به مالزی، فارس نوشت: زیر خارجه سابق آمریکا برای دفاع از سیاست دولت سابق این کشور در قبال ایران گفته افزایش سطح غنی سازی ایران، اشتباه بودن خروج از برجام را اثبات نمی کند.

پمپئو:غنی سازی 60درصد اشتباه ما را ثابت نمی کند!

مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا در دفاع از سیاست های دولت سابق این کشور در قبال ایران، گفته اقدام تهران در افزایش سطح غنی سازی اثبات کننده اشتباه دولت دونالد ترامپ در خروج از برجام نیست.

مایک پمپئو یکی از طراحان سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران بود که بعد از خروج آمریکا از برجام در دستور کار دولت این کشور به ریاست دونالد ترامپ نهاده شد. او و ترامپ امیدوار بودند این سیاست بتواند ایران را به حضور در پای میز مذاکره برای گفت وگو بر سر توافقی جدید به جای برجام مجاب کند.

ترامپ در حالی 20 ژانویه امسال میلادی از قدرت کنار رفت که در تحقق اهداف ضد ایرانی اش کاملاً ناکام ماند. او به علاوه، در داخل آمریکا به دلیل نداشتن راهبرد در قبال ایران، دامن زدن به تنش ها با ایران، از بین بردن آثار تحریم ها به دلیل استفاده مفرط از آنها و پیشرفت برنامه هسته ای ایران در دوران 4 ساله حضورش در کاخ سفید به شدت مورد انتقاد نهاده شد.

مقام های دولت جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا بارها به صراحت به شکست سیاست فشار حداکثری اعتراف نموده و گفته اند قصد دارند آمریکا را به برجام بازگردانند. با وجود این، دولت بایدن تا کنون از انجام اقداماتی که برای بازگشت به این توافق لازم هستند خودداری نموده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1209

به "پمپئو:غنی سازی 60درصد اشتباه ما را ثابت نمی کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو:غنی سازی 60درصد اشتباه ما را ثابت نمی کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید