خبرنگاران نظام ثبت بیماری کرونا در کشور شروع شد

به گزارش سفر به مالزی، تهران - خبرنگاران - معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مقدمات نظام ثبت بیماری کرونا در کشور فراهم و کار در این زمینه شروع شده است.

خبرنگاران نظام ثبت بیماری کرونا در کشور شروع شد

دکتر رضا ملک زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی سفر به مالزی اضافه کرد: بزودی گزارش کاملی از تمام افرادی که به خاطر این بیماری بستری شده یا مشکلاتی پیدا نموده اند و همچنین کسانی که فوت نمودند، ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه چندین پروژه مهم تحقیقاتی در حوزه کرونا شروع شده است، بیان داشت: یکی از این پروژه های مهم نظام ثبت بیماران مبتلا به کرونا می باشد که در بیمارستان های کشور بستری شدند.

توانایی مراقبت از بیماران کرونا در کشور وجود دارد

ملک زاده ادامه داد: پزشکان متخصص و حاذق، بیمارستان مجهز و بخش های ICU مجهز از جمله امکانات تشخیصی و درمانی مناسب در کشور است و با این توان و ظرفیت ها، توانایی مراقبت و درمان بیماران از جمله کرونا را داریم.

وی با اشاره به اینکه مجموعه امکانات درمانی و بیمارستان ها در اقصی نقاط کشور فراهم شده است، گفت: ما نظام درمان وسیعی در کشور داریم که یکی از ویژگی های آن وجود نزدیک به 45 هزار پزشک متخصص در رشته های مختلف در شهرهای کشور می باشد.

مردم نگران بیماری کرونا نباشند

وی، برنامه های اطلاع رسانی را از دیگر اقدامات در دست اجرا گفت و گفت: مردم نباید از وجود کرونا نگران و مضطرب باشند و باید به نظر متخصصان اطمینان داشته باشند که این ویروس در بیشتر موارد خودبخود خوب می گردد.

ملک زاده ادامه داد: تفاوت کرونا با ویروس های دیگر انتقال سریع بیماری است و این کار خیلی سریع تر رخ می دهد و مردم با رعایت بهداشت فردی و اقدامات دیگر، حلقه انتقال ویروس را قطع نمایند.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: مردم با رعایت بهداشت فردی مانند شستن دست با آب و صابون و اقدامات دیگری از جمله دست ندادن با دیگران، روبوسی، داشتن فاصله با دیگران و حضور نیافتن در مراکز پرتردد و پرازدحام، می توانند از بروز این بیماری پیشگیری نمایند.

مردم مراجعه بی مورد به مراکز درمانی نداشته باشند

وی با اشاره به اینکه مردم مراجعه بی مورد به مراکز درمانی نداشته باشند، گفت : هجوم بیش از حد به مراکز درمانی کار مناسبی نبوده و بیشتر افراد نیازی به مراجعه به این مراکز ندارند. این کار سبب اختلال در فرایند خدمت رسانی می گردد.

ملک زاده از مردم تقاضا کرد در صورتی که نیازی به مراجعه مراکز درمانی ندارند، از حضور در این مراکز خودداری نمایند. محیط های بیمارستانی به خصوص بیمارستان های قرنطینه بیماران، می تواند افراد عادی را هم در معرض ابتلا به بیماری قرار دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 331

به "خبرنگاران نظام ثبت بیماری کرونا در کشور شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نظام ثبت بیماری کرونا در کشور شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید