جولان کرونا در دورهمی ها

به گزارش سفر به مالزی، تهران (پانا) - معاون درمان ستاد کرونا استان تهران با اشاره به اینکه بیشترین موضوع تاثیرگذار در آمار کرونا، تجمعات کوچک خصوصی است، گفت: البته ترددها و شلوغی وسایل نقلیه عمومی هم در این فرایند بی اثر نیست و شناور شدن ساعات کاری کارمندان پیشنهاد بسیار خوبی در جهت کنترل شلوغی وسایل نقلیه عمومی و ترددها است.

جولان کرونا در دورهمی ها

به گزارش ایسنا، نادر توکلی درباره ارزیابی فرایند اجرای محدودیت های کرونایی در استان تهران، گفت: تا به امروز فرایند مناسبی طی شده است، اما در ساعات صبح همچنان مشکلاتی وجود دارد؛ اما از بعد از ظهر به بعد محدودیت ها به خوبی اعمال می گردد. در صورت ادامه دار شدن این فرایند قطعا توفیقات بیشتری به دست خواهیم آورد.

وی افزود: همین که مشاغل و کسب و کارهای غیرضروری تعطیل شدند و محدودیت های تردد شبانه نیز اعمال شده است و آنچه در تهران رصد می کنیم، شرایط خوب اعمال محدودیت ها است. البته فراموش نکنیم بخش عمده دستیابی به اهدافمان در کاهش آمار بیماری به همراهی مردم در محافل خصوصی و جمع های کوچک تر بازمی گردد.

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران، با اشاره به شلوغی وسایل نقلیه عمومی بویژه همزمان با ساعت تعطیلی کارمندان، شرح داد: بر اساس بررسی های اجرا شده در جهان که با کشور ما هم مطابقت دارد، بیشترین موضوع تاثیرگذار در آمار، تجمعات کوچک خصوصی است. البته مابقی عوامل هم موثر هستند اما اگر بخواهیم ترددها به شکل کامل کنترل شوند باید محدودیت های سخت تری اعمال کرد که این موضوع هم تبعات اقتصادی خود را دارد. درکل به نظر می رسد محدودیت های جدید فرایند مثبتی دارند.

وی با تاکید بر اینکه موضوع شناور شدن ساعات کاری کارمندان پیشنهاد بسیار خوبی در جهت کنترل شلوغی وسایل نقلیه عمومی و ترددها است، اظهار کرد: زمانی که مرحله به مرحله افراد در محل کار حاضر شوند، به کنترل تردد کمک می کند. اکنون در رفت و آمد صبحگاهی تغییری ایجاد نشده زیرا کسبه و بازاری ها که مشاغلشان تعطیل شده عموما ساعت 9 یا 10 صبح مغازه ها را باز می کردند که اکنون هم تعطیل هستند؛ بنابراین تغییری در لود ترافیک صبحگاهی نداشتیم و شناور کردن ساعت کار تا حدی شرایط را بهتر می کند.

وی درخصوص طرح محله محور مقابله با کرونا، اعلام نمود: فرایندهای اجرایی طرح در استان تهران به تازگی شروع شده است. البته پیش از این در مناطق تحت پوشش دانشگاه ایران تاحدودی اجرا شده بود و به نظر می رسد طرح بسیار کمک کننده است. این طرح شامل شامل سه بخش نظارتی، حمایتی و مراقبتی است که بخش حمایتی از همه مهم تر است تا پس از بیماریابی بتوانیم بیمار را تحت رسیدگی و حمایت قرار دهیم و فرایند قرنطینه و جداسازی او را شروع کنیم.

توکلی با بیان اینکه در استان تهران 105 بیمارستان در حال خدمت رسانی به مبتلایان کرونا هستند، افزود: خوشبختانه در این یک هفته که از شروع محدودیت ها می گذرد، فرایند مراجعه به بیمارستان ها افزایشی نبوده و تقریبا فرایند ثابتی داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به سرد شدن هوا فرایند ابتلا به ویروس آنفلوآنزا شروع شده است یا خیر؟، گفت: تاحدی می توان میان کرونا و آنفلوآنزا تفاوت قائل شد؛ چون علائم انفلوانزا شروع حادتری دارد که این موضوع برخلاف شروع بیماری کرونا است. نگرانی فعلی ما همزمان شدن بروز آنفلوآنزا و کرونا است. در هر حال همچنان خواهش ما از مردم رعایت پروتکل های بهداشتی است تا به موازات محدودیت ها بتوانیم با ویروس کرونا مقابله کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 852

به "جولان کرونا در دورهمی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان کرونا در دورهمی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید