کنترل ارتش یمن بر شهر راهبردی بیحان حقله ارتباط مأرب و شبوه

به گزارش سفر به مالزی، منابع خبری گزارش دادند که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی دولت نجات ملی مناطقی را در استان شبوه آزاد نموده اند.

کنترل ارتش یمن بر شهر راهبردی بیحان حقله ارتباط مأرب و شبوه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، رسانه های عربی و یمنی از سقوط شهر بیحان، مرکز ناحیه ای به همین نام در استان شبوه در جنوب این کشور خبر دادند.

شبکه الجزیره قطر بعد از ظهر امروز سه شنبه به نقل از منابعی گزارش داد که انصارالله یمن منطقه های را اطراف محور بیحان واقع در جنوب غربی یمن حت کنترل خود درآورده اند.

همزمان هم بعضی از رسانه های یمنی گزارش دادند که ارتش و کمیته های مردمی یمن مرکز ناحیه بیحان را به کنترل خود درآورده اند. این ناحیه در غرب استان شبوه قرار گرفته است.

وب سایت خبری الخبر یمن نوشت که گزارش های تأیید نشده حکایت از آن دارد که مرکز این ناحیه که از استان های غنی از نظر منابع طبیعی است، به دست نیروهای دولت نجات ملی (صنعاء) افتاده است.

این رسانه با انتشار تصاویری نوشت که تصویر منتشر شده از شهر بیحان نشان می دهد که نیروهای صنعاء در این منطقه حضور دارند و سقوط این منطقه سیلی بزرگی بر نیروهای ائتلاف متجاوز است.

هنوز نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در این باره اظهار نظر نکردند و این خبر را تأیید ننموده اند. بر اساس این گزارش، بیحان به مثابه دروازه رابط بین مهمترین استان های نفت خیز یمن یعنی مأرب و شبوه است.

ارتش یمن اخیرا منطقه ها نزدیک به این منطقه در استان البیضاء را از دست عناصر و نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی و دولت فراری آزاد نموده است. بعضی معتقدند ارتش و کمیته های مردمی یمن در پی عملیات اخیر میخواهد استان مأرب را از جنوب دور بزند، تا زمینه برای سیطره بر مرکز این استان نفت خیز مهیا گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1316

به "کنترل ارتش یمن بر شهر راهبردی بیحان حقله ارتباط مأرب و شبوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل ارتش یمن بر شهر راهبردی بیحان حقله ارتباط مأرب و شبوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید