چرا بخش خصوصی پیروز به واردات واکسن کرونا نشد؟

به گزارش سفر به مالزی، تهران (پانا) - رئیس سازمان غذا و دارو گفت پیرو مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، سعی شد زمینه برای واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی هموارتر گردد و در این زمینه همراهی مناسبی در صدور معرفی نامه به شرکت ها انجام شده است.

چرا بخش خصوصی پیروز به واردات واکسن کرونا نشد؟

به گزارش وبدا، محمدرضا شانه ساز اظهار کرد: حدود 38 معرفی نامه به شرکت های خصوصی برای واردات واکسن کرونا صادر شده و سفرای ایران در بعضی کشورها، تذکر دادند که صدور این تعداد معرفی نامه برای شرکت های خصوصی به دلیل مراجعات مکرر این شرکت ها، قیمت واکسن کرونا در جهان را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی اضافه کرد: تا امروز هیچ کدام از معرفی نامه ها و رایزنی های بخش خصوصی منجر به نتیجه و واردات واکسن نشده است اما با دستور وزیر بهداشت مقرر شد سرعت و پیگیری های جدی تری گردد تا اگر این معرفی نامه ها تا زمان مشخصی به نتیجه نرسد، لغو گردد که در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار گرفته است.

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: شرکت های عظیم واکسن سازی در جهان حتی فایزر اعلام نموده اند که ما با دولت ها کار می کنیم و تا حالا به هیچ عنوان واکسن به بخش خصوصی ارائه و فروخته نشده است و این مساله برای سایر واکسن سازهای جهان هم مطرح است که دلیل عمده عدم موفقیت بخش خصوصی ایران در واردات نیز همین بوده است.

شانه ساز گفت: امیدواریم که بخش خصوصی بتواند نسبت به واردات واکسن کرونا اقدام کند اما با سیاستی که در جهان وجود دارد، این کار راحت و آسانی نیست.

وی گفت: علیرغم بعضی وعده ها مبنی بر واردات واکسن کرونا تا اوایل خردادماه به کشور اما تا الان هیچ محموله واکسنی از سوی بخش خصوصی وارد کشور نشده است و امروز هم درخواست معرفی نامه جدیدی مطرح شده بود که با دستور وزیر بهداشت، این کار انجام شد و امیدواریم که بتوانیم یاری نموده و بتوانند واکسن کرونا را به کشور وارد نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1171

به "چرا بخش خصوصی پیروز به واردات واکسن کرونا نشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بخش خصوصی پیروز به واردات واکسن کرونا نشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید