اخبار اقتصادی

جاذبه های آذربایجان و شهر اران (8)

قبل از آغاز بحث اصلی، خلاصه ای از تاریخچه وضع آموزش و فرهنگ در سابق ارائه می شود:اهالی این شهرستان به فرهنگ دوستی و روشنفکری معروفیت دارند و فرهنگ عمومی در مقایسه با سایر شهرستان های استان از پیشرفت بالایی برخوردار می باشد و این امر ناشی از مسافرتهای...

5 آذر 1400

توضیحات بانک ملی درباره استقبال خاص از مدیر عامل نو

خبرگزاری خبرنگاران- در پی انتشار تصویر استقبال از مدیر عامل نو بانک ملی و تشریفات خاص آن، رئیس اداره کل حفاظت فیزیکی بانک ملی این اقدام را نوعی خوش آمد گویی توصیف کرد.

2 آذر 1400

شوک های جدیدی به بورس وارد می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، بازار سهام روز گذشته با رشد 2.87 درصدی شاخص کل همراه شد و پس از گذشت هشت روز اندکی از ترس سهامداران نسبت به خرید سهام کاسته شد.

13 آبان 1400

تورهای چین: مقام سابق پنتاگون: نبرد هوش مصنوعی را به چین باختیم

مدیر سابق بخش نرم افزار پنتاگون گفت: آمریکا از قبل نبرد هوش مصنوعی را به چین باخته و این کشور در حال حرکت به سمت تسلط جهانی در این حوزه است.

3 آبان 1400

معاون شهردار یزد: گردشگری حاشیه امنیتی قوی ایران گردد

خبرنگاران/یزد معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی، اجتماعی شهرداری یزد با تاکید بر این که گردشگری از همه ابعاد خصوصا جنبه امنیتی می تواند نقش آفرینی کند، گفت: تمدن ایرانی اسلامی را می توانیم با تعاملات فرهنگی در جهان متبلور کنیم و همین مسئله می...

25 مهر 1400

تور فرانسه: چالش های مهم گردشگری از نظر استاد دانشگاه گرونوبل آلپ فرانسه

خبرنگاران/اردبیل استاد و پژوهشگر مؤسسه جغرافیای دانشگاه گرونوبل آلپ فرانسه گفت: تغییرات اقلیمی و مسائل بهداشتی دو چالش مهم صنعت گردشگری هستند.

24 مهر 1400

برگزاری نمایشگاه دائمی برای حمایت از فراوری ملی

ظهر امروز نمایشگاه دائمی حمایت از فراوری داخلی با حضور بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، کیوان گردان مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و فرامرز رستگار دبیر و عضو هیأت مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران افتتاح شد.

16 مهر 1400

مرگ بیش از هزار نفر در هر هفته بر اثر گرسنگی در یمن

هر هفته بیش از هزار نفر در یمن بر اثر گرسنگی و سوء تغذیه جان خودشان را از دست می دهند.

12 مهر 1400

تور دبی: چالش های مهم دنیا در اکسپو 2020 دبی آنالیز می گردد

برگزارکنندگان اکسپو می خواهند در فرصت پیش روی برگزاری نمایشگاه جهانی 6 ماهه در دبی، با تبادل دیدگاه های تازه و الهام بخش با بزرگ ترین چالش ها و فرصت ها، آب وهوا، اکتشافات فضایی و آینده سلامت انسان و …، مقابله می نماید.

11 مهر 1400

تورم سالانه شهریور ماه 45.8 درصد شد

براساس اعلام مرکز آمار، نرخ تورم سالانه شهریور ماه 1400 برای خانوار های کشور به 45.8 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل 0.6 واحد درصد افزایش نشان می دهد.

8 مهر 1400

جزئیات تسهیلات نو برای صادرکنندگان ایرانی

هر چند از شروع دوره مدیریت رئیس تازه سازمان توسعه تجارت تنها چند روز می گذرد اما به نظر می رسد پیگیری سیاست هایی که این سازمان در هفته های گذشته شروع نموده در دولت تازه هم ادامه خواهد داشت.

5 مهر 1400

فرایند صعودی ایران در کسب شاخص های ارزیابی علم و فناوری، سالانه برای بیش از 20 هزارنفر در شرکت های دانش بنیان و خلاق اشتغال زایی می گردد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هر سال گزارشی با اسم پایش و ارزیابی تحقیق و توسعه، تجاری سازی و نوآوری منتشر می نماید که نتایج آن نشان دهنده شرایط صعودی شاخص های علم و فناوری است.

3 مهر 1400

10 سناریو برای بازگشایی مدارس در مهر 1400

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به 10 اصلی که باید در بازگشایی مدارس و آموزش های حضوری در کنار سایر آموزش ها رعایت گردد، گفت: اولین اصل بازگشایی مدارس به صورت تدریجی است و تدریجی بودن به مفهوم این است که از اول مهر نه مدارس 100 درصد حضوری است و 100 درصد مجازی...

2 مهر 1400

ویروس کرونا تا 96 ساعت می تواند بر روی صفحه گوشی زنده بماند!

این روزها مسئله کروناویروس تازه دغدغه بسیاری از افراد شده است چرا که اگر چه آمارهای شیوع در کشور چین فرایند کاهشی به خود گرفته اما این ویروس به سرعت در حال انتشار در نقاط مختلف دنیا است. با اینکه کارشناسان پزشکی معتقدند این ویروس چندان کشنده نیست اما...

27 شهریور 1400

معمای قیمت نان!

خبرنگاران/البرز معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز در پاسخ به اینکه چه زمانی قرار است قیمت تازه نان ابلاغ گردد، شرح داد: رایزنی ها در این خصوص در حال اجرا است و به محض صدور مجوز، نرخ تازه انواع نان به واحدها...

25 شهریور 1400

احمدی معاونت اجتماعی سازمان برنامه و بودجه شد

با حکم رییس سازمان برنامه و بودجه؛ علیرضا علی احمدی معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه شد.

21 شهریور 1400

قدردانی دفتر سازمان ملل از اهدای واکسن به وسیله ژاپن به ایران

دفتر نمایندگی سازمان ملل در ایران از ژاپن برای اهدای اخیر سه میلیون دوز واکسن کرونا به ایران قدردانی کرد.

18 شهریور 1400

آیا صدای زادگاه خورشید به سازمان جهانی گردشگری می رسد؟

خرانق به اسم یکی از 9 روستای گردشگری ایران انتخاب شده و فرصت دارد تا به اسم یکی از روستای ایران به سازمان جهانی گردشگری معرفی گردد؛ روستایی که به زادگاه خورشید شهره است و در اذهان و چشم گردشگران به وی ژه گردشگران اروپایی، صندلی ویژه ای دارد.

16 شهریور 1400

تهدید تجاری مجلس اروپا علیه چین

مجلس اروپا پیش نویس طرحی را ارائه داده که می تواند منجر به حذف شرکت های چینی از مناقصات عمومی اروپا در واکنش به اقدامات تجاری محدود کننده این کشور گردد.

12 شهریور 1400

هایجک پردردسر گزینه پرسپولیس به وسیله فرهاد مجیدی

وقتی صحبت از هایجک می گردد شما یا باید در پی هواپیما بگردید یا یک بازیکن جوان یا سوپراستار! این روزها، اما هایجکی که در تهران گزارش شده هدفش یک مهاجم 34 ساله است که به زودی وارد 35 سالگی خواهد شد. امین قاسمی نژاد در این چند روز به سوژه اول طرفداران استقلال...

10 شهریور 1400
تعداد: (370)