اخبار اقتصادی

ویروس کرونا تا 96 ساعت می تواند بر روی صفحه گوشی زنده بماند!

این روزها مسئله کروناویروس تازه دغدغه بسیاری از افراد شده است چرا که اگر چه آمارهای شیوع در کشور چین فرایند کاهشی به خود گرفته اما این ویروس به سرعت در حال انتشار در نقاط مختلف دنیا است. با اینکه کارشناسان پزشکی معتقدند این ویروس چندان کشنده نیست اما...

27 شهریور 1400

معمای قیمت نان!

خبرنگاران/البرز معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز در پاسخ به اینکه چه زمانی قرار است قیمت تازه نان ابلاغ گردد، شرح داد: رایزنی ها در این خصوص در حال اجرا است و به محض صدور مجوز، نرخ تازه انواع نان به واحدها...

25 شهریور 1400

احمدی معاونت اجتماعی سازمان برنامه و بودجه شد

با حکم رییس سازمان برنامه و بودجه؛ علیرضا علی احمدی معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه شد.

21 شهریور 1400

قدردانی دفتر سازمان ملل از اهدای واکسن به وسیله ژاپن به ایران

دفتر نمایندگی سازمان ملل در ایران از ژاپن برای اهدای اخیر سه میلیون دوز واکسن کرونا به ایران قدردانی کرد.

18 شهریور 1400

آیا صدای زادگاه خورشید به سازمان جهانی گردشگری می رسد؟

خرانق به اسم یکی از 9 روستای گردشگری ایران انتخاب شده و فرصت دارد تا به اسم یکی از روستای ایران به سازمان جهانی گردشگری معرفی گردد؛ روستایی که به زادگاه خورشید شهره است و در اذهان و چشم گردشگران به وی ژه گردشگران اروپایی، صندلی ویژه ای دارد.

16 شهریور 1400

تهدید تجاری مجلس اروپا علیه چین

مجلس اروپا پیش نویس طرحی را ارائه داده که می تواند منجر به حذف شرکت های چینی از مناقصات عمومی اروپا در واکنش به اقدامات تجاری محدود کننده این کشور گردد.

12 شهریور 1400

هایجک پردردسر گزینه پرسپولیس به وسیله فرهاد مجیدی

وقتی صحبت از هایجک می گردد شما یا باید در پی هواپیما بگردید یا یک بازیکن جوان یا سوپراستار! این روزها، اما هایجکی که در تهران گزارش شده هدفش یک مهاجم 34 ساله است که به زودی وارد 35 سالگی خواهد شد. امین قاسمی نژاد در این چند روز به سوژه اول طرفداران استقلال...

10 شهریور 1400

ضرورت گزینش صنایع غیرآلاینده و کم آب بر در گرمسار

خبرنگاران/سمنان استاندار سمنان با اشاره به اقبال سرمایه گذاران به شهرستان گرمسار، بر ضرورت گزینش صنایع صنایع غیرآلاینده و با نیاز آبی کم تاکید کرد و گفت: از این پس استقرار صنایع در شهرستان گرمسار صرفا باید در شهرک ها و منطقه ها اقتصادی بوده و به هیچ...

9 شهریور 1400

ثبت بیش از 3 هزار شکایت مردمی از طریق سامانه 124 در خراسان رضوی

کارشناس مسئول بازرسی سازمان صمت خراسان رضوی گفت: در فروردین 1400 در سطح خراسان رضوی در مجموع تعداد 3055 گزارش ستاد خبری وشکایت مردمی وناظرین افتخاری به صورت حضوری، تلفنی دریافت و بررسی شده است.

3 شهریور 1400

10 عادت اشتباه که به ماشین شما آسیب می زند

خرید ماشین یکی از سرمایه گذاری های انسان ها است و بیشتر ما سعی می کنیم ماشینی را که خریداری کرده ایم به خوبی مراقبت و استفاده کنیم تا زمان زیادی کارایی داشته باشد. اما گاهی عادت های ما در استفاده از ماشین ناخودآگاه به خودرو و عملکرد آن آسیب های جبران ناپذیری...

1 شهریور 1400

وزیر خارجه بلاروس: اتحادیه اروپا با جار و جنجال در پی منفور جلوه دادن ماست

وزیر خارجه بلاروس از کوشش های اتحادیه اروپا در سیاسی کردن روابط معمول مینسک با همسایگان خود از جمله روسیه انتقاد کرد.

22 مرداد 1400

روستای هویه فلاورجان؛ سرزمین برجهای کبوتر

سز فتح بابل، در سال 538 قبل از میلاد و سرانجام اسارت قوم یهود، عده ای به وطن بازگشتند و بعضی در بابل ماندند و به شغل تجارت پرداختند. بین سالهای 535 تا 524 قبل از میلاد مهاجرتهای بزرگی از جنوب بابل به شوش و اهواز و پاسارگاد و اکباتان صورت گرفت و چون پادشاه ایران...

20 مرداد 1400

تور مکزیک: شکسته شدن رکورد ورود جهانگرد خارجی به مکزیک

کشور مکزیک در سال 2015 با میزبانی بیش از 32 میلیون توریست خارجی، رکورد جدیدی را در این زمینه به ثبت رسانده است.

15 مرداد 1400

60 میلیون واکسن در انتظار بازدیدکنندگان اکسپو دوبی

رییس اتاق ایران و امارات متحده عربی می گوید با وجود شیوع کرونا، اکسپو دوبی برنامه ریزی گسترده ای برای حضور بازدیدکنندگان انجام داده و بناست 60 میلیون دوز واکسن برای آن ها در نظر گرفته گردد.

14 مرداد 1400

تارا اتوماتیک کی تحویل داده می گردد؟

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اعلام خبر اجرای تعهدات خودروی تارا ظرف چند روز آینده گفت: تارا با گیربکس اتوماتیک، شهریور ماه به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

11 مرداد 1400

انباشت 6.5 میلیون تن کالای اساسی در گمرکات و بنادر

تهران (پانا) - معاون فنی گمرک ایران گفت شش و نیم میلیون تن کالای اساسی در گمرکات و بنادر کشور انباشت شده است.

8 مرداد 1400

کشف بیش از 2000 سند مربوط به تاریخ برده داری در آمریکا

به تازگی بیش از دو هزار صفحه سند با قدمت مربوط به سال های 1600 تا 1800 پیدا شده است که از تاریخچه بی رحمانه برده داری در آمریکا پرده برداری می کند.

8 مرداد 1400

جدال تند عباس عبدی و کیانوش جهانپور

نقدها عباس عبدی از وزارت بهداشت درباره شرایط واکسیناسیون و آمار کرونا با واکنش کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت همراه شد.

6 مرداد 1400

ثبت برند، ثبت شرکت

خبرگزاری خبرنگاران- این روزها به علت مطلع شدن شرکت ها و موسسات از مزایای ثبت برند و ثبت شرکت افراد تمایل زیادی برای این کار پیدا کردند اما این کاری است که شاید بتوان آن را یک چاقوی دو لبه دانست.

3 مرداد 1400

شایعه واریز ناقص مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی صحت ندارد

تهران (پانا) - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی در واکنش به شایعه واریز ناقص مبلغ مستمری مددجویان گفت مستمری خردادماه مددجویان بهزیستی مطابق مصوبه سال جاری همچون اردیبهشت ماه پرداخت شد.

1 مرداد 1400
تعداد: (357)