نیروهای ویژه انگلیس احتمالا در افغانستان بمانند

به گزارش سفر به مالزی، روزنامه دیلی تلگراف گزارش داد، نیروهای ویژه انگلیس قصد دارند پس از خروج سربازان، در افغانستان باقی بمانند.

نیروهای ویژه انگلیس احتمالا در افغانستان بمانند

براساس این گزارش، انتظار میرود بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس امروز دوشنبه در نشست شورای امنیت ملی تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

با این حال، یک سرباز سابق سرویس هوایی ویژه انگلیس در افغانستان به این روزنامه گفت که تصمیم تقریبا گرفته شده است و گروه کوچکی از نیروها به نام مستشار در این کشور باقی خواهند ماند.

او گفت نقش سرویس هوایی ویژه انگلیس در افغانستان، آموزش یگان های افغان و استقرار در کنار آنها به نام مستشار است.

این نظامی سابق انگلیسی گفت: زمان معینی برای حضور نیروهای ویژه انگلیسی در سراسر این کشور معین نشده است. تا زمانی که آنها ببینید ارزش دارد، این نیروها را در آنجا نگه میدارند. در حال حاضر آنجا جای خوشایندی نیست، مردم میترسند و حق هم دارند. طالبان کنترل منطقه ها حومه را در دست دارد و فقط منتظر است نیروهای ائتلاف بروند. آنها بارها روشن کرده اند که صلح آنها با ائتلاف است، نه دولت افغانستان. این کشور منفجر خواهد شد.

با این حال، یک منبع نظامی ارشد با اشاره به اینکه بوریس جانسون هنوز تصمیمی نگرفته است، گفت: وظیفه ما این است که طیفی از گزینه های مختلف را در اختیار دولت قرار دهیم.

یک سخنگوی وزارت دفاع انگلیس هم گفت: لندن رایزنی هایی درباره آینده حمایت مان از افغانستان با آمریکا و متحدان بین المللی دارد.

در همین حال، صدها نظامی افغان همزمان با پیشروی طالبان در منطقه ها شمالی افغانستان به تاجیکستان گریختند. براساس اعلام کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان، بیش از 300 نظامی افغان از دست طالبان وارد این کشور شده اند.

وزارت دفاع آمریکا هم گفته است به تامین مالی و مشاوره به نیروهای افغان پس از خروج نظامیان آمریکایی ادامه خواهد داد و ناوگان کوچکی از هواپیما و بالگرد را آنجا میگذارد. با این حال، پیشروی سریع طالبان موجب شده تا ارزیابی های اطلاعاتی آمریکا شانس بقای دولت کابل را کم قلمداد کنند و اکنون تحلیلگران پیش بینی میکنند که دولت ظرف شش تا دوازده ماه سقوط میکند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1254

به "نیروهای ویژه انگلیس احتمالا در افغانستان بمانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای ویژه انگلیس احتمالا در افغانستان بمانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید