نقش اندک مکمل های غذا در سلامتی قلب

به گزارش سفر به مالزی، مطالعه ای دریافته است که اکثریت مکمل های رژیم غذایی، سلامت قلب را بهبود نمی بخشند یا مرگ را به تعویق نمی اندازند.

محققان می گویند آنها دریافته اند که در یک تجزیه و تحلیل نو کلان از یافته هایی از 277 آزمایش بالینی با استفاده از 24 مداخله متفاوت، آنها دریافته اند که تقریبا تمام مکمل ها یا رژیم های غذایی ویتامینی، معدنی یا هر نوع دیگر نمی توانند با زندگی طولانی تر و یا حفاظت در برابر بیماری های قلبی ارتباط داشته باشند.

نقش اندک مکمل های غذا در سلامتی قلب

مکمل های غذایی (تصویر آرشیوی)

اعتبار: © monticellllo / Adobe Stock

گزارش کامل

محققان دانشگاه جان هاپکینز در یک تحلیل تازه بزرگ از یافته های 277 آزمایش بالینی با استفاده از 24 مداخله مختلف، می گویند که آنها دریافتند که تقریبا تمام و سایر مواد مغذی و یا رژیم های غذایی نمی توانند با زندگی طولانی تر و یا حفاظت از بیماری های قلبی ارتباط داشته باشند.

اگر چه آنها متوجه شدند که بیشتر مکمل ها یا رژیم های غذایی ارتباطی با هیچ آسیبی ندارند، این تجزیه و تحلیل مزایای احتمالی سلامتی را تنها از یک رژیم کم نمک، مکمل های اسید چرب امگا 3 و احتمالا مکمل های اسید فولیک برای بعضی از افراد نشان داد. محققان بعلاوه دریافتند که مکمل های ترکیب نماینده کلسیم و ویتامین D در واقع با اندکی افزایش خطر سکته مغزی مرتبط هستند.

نتایج تجزیه و تحلیل در نشریه اخبار طب داخلی منتشر شد.

آنالیز های صورت گرفته به وسیله مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می دهد که 52 درصد از آمریکایی ها روزانه حداقل یک ویتامین یا سایر مکمل های غذایی / تغذیه ای را مصرف می نمایند. به عنوان یک ملت، آمریکایی ها هر ساله 31 میلیارد دلار در چنین محصولات بدون نسخه ای صرف می نمایند. شمار فزاینده ای از مطالعات - از جمله این مورد تازه از جان هاپکینز - پیروز به اثبات مزایای بهداشتی بسیاری از آنها نشده است.

مؤلف ارشد مطالعه، ارین دی میکوس، MD، MHS، مدیر وابسته دانش قلب شناسی پیشگیرانه در مرکز سیکارون برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و استادیار پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز می گوید: نوشدارو یا حبه جادویی که مردم در مکمل های غذایی روزانه خود جستجو می نمایند وجود ندارد. نوشدارو یا حبه جادویی که مردم در مکمل های غذایی روزانه خود جستجو می نمایند وجود ندارد. مردم باید بر روی دریافت مواد مغذی خود از یک رژیم غذایی قلب سالم تمرکز نمایند، زیرا اطلاعات به طور فزاینده ای نشان می دهند که بیشتر بزرگسالان سالم نیازی به مکمل ندارند.

برای پژوهش حاضر، محققان داده هایی از 277 کارآزمایی بالینی تصادفی که شانزده ویتامین یا مکملهای دیگر و هشت رژیم غذایی برای ارتباط آنها با مرگ و میر یا شرایط قلبی، از جمله بیماریهای قلبی عروقی، سکته مغزی و حمله قلبی را ارزیابی کردند، مورد استفاده قرار دادند. روی هم رفته، آنها شامل اطلاعات جمع آوری شده روی 992129 شرکت نماینده در تحقیق در سراسر دنیا بود.

ویتامین و دیگر مکمل های مرور شده شامل این موارد است: آنتی اکسیدان ها، کراتین، ویتامین B کمپلکس، مولتی ویتامین ها، سلنیوم، ویتامین A، ویتامین B3 / نیاسین، ویتامین B6، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین D تنها، کلسیم تنها، کلسیم و ویتامین D با هم، اسید فولیک، آهن و اسید چرب امگا 3 (روغن ماهی). رژیم های غذایی مورد آنالیز عبارت بودند از یک رژیم غذایی مدیترانه ای، یک رژیم غذایی چربی اشباع شده کم (چربی های کمتری از گوشت و لبنیات)، فروگیری چربی رژیم غذایی تعدیل شده (چربی های اشباع شده کمتر یا کالری های جایگزین با چربی های غیر اشباع یا کربوهیدرات بیشتر)، یک رژیم غذایی کم چربی، یک رژیم کم نمک در افراد سالم و افرادی که فشار خون بالا دارند، رژیم غذایی آلفا لینولنیک اسید افزایش یافته ALA)) (آجیل، دانه ها و روغن های گیاهی) و رژیم غذایی اسید چرب امگا 6 افزایش یافته (آجیل، دانه ها و روغن های گیاهی). هر مداخله نیز به وسیله قدرت شواهد، تحت عنوان تاثیر ریسکی بالا، میانه، کم و یا بسیار پایین رتبه بندی شده است.

بیشتریت مکمل ها شامل مولتی ویتامین ها، سلنیوم، ویتامین A، ویتامین B6، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین D تنها، کلسیم تنها و آهن هیچ ارتباطی به افزایش یا کاهش خطر مرگ یا سلامت قلب نشان ندادند.

در سه مطالعه از 3518 نفر که در رژیم غذایی کم نمک، در افرادی که فشار خون سالم داشتند، دیده شدند، 79 مورد مرگ وجود داشت. محققان می گویند که آنها یک کاهش ده درصدی در خطر مرگ در این افراد پیدا کردند، که آنها به عنوان یک اثر وابسته میانه دسته بندی کردند.

از پنج مطالعه که در آنها 3680 نفر از افراد مبتلا به فشار خون بالا در یک رژیم غذایی کم نمک قرار گرفتند، آنها دریافتند که خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی تا 33٪ کاهش یافت، به طوری که در طی دوره های مطالعه 674 مرگ در اثر بیماری قلبی وجود داشت. آنها بعلاوه این مداخله را به عنوان مدرک میانهی از تاثیرگذاری طبقه بندی کردند.

چهل و یک مطالعه با 134034 شرکت نماینده، تأثیر ممکن مکمل های اسید چرب امگا 3 را ارزیابی کرد. در این گروه، 10707 نفر درگیر رویدادهایی مانند حمله قلبی یا سکته مغزی بودند که نشان دهنده بیماری قلبی است. به طور کلی، این مطالعات نشان می دهد که مصرف مکمل ها با کاهش 8 درصدی در خطر حمله قلبی و کاهش 7 درصدی بیماری قلبی وریدی در مقایسه با افرادی که مکمل مصرف نمی نمایند، مرتبط است. محققان، شواهد برای پیوند دادن مفید به این مداخله را به عنوان پایین رتبه بندی کردند.

بر اساس 25 مطالعه در 25580 نفر از افراد سالم، داده ها بعلاوه نشان داد که اسید فولیک با یک کاهش 20 درصدی خطر سکته مغزی مرتبط است. 877 شرکت نماینده در طول آزمایش ها سکته مغزی داشتند. نویسندگان، مدارک را برای یک پیوند به اثرات مفید به عنوان پایین درجه بندی کردند.

مؤلفان خاطر نشان می نمایند که مطالعاتِ نشان دهنده بزرگ ترین اثر مکمل های اسید فولیک بر کاهش خطر سکته مغزی، در چین واقع شد، جایی که غله جات و دانه ها، آنچنان که در ایالات متحده می شوند، با اسید فولیک تقویت نمی شوند. پس، آنها می گویند، این اثر حمایتی ظاهری امکان دارد قابل اعمال در نواحی ای که اغلب مردم فولیک اسید کافی در رژیم غذایی خود به دست می آورند نباشد.

منبع: طب جان هاپکینز

منبع: راسخون
انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1365

به "نقش اندک مکمل های غذا در سلامتی قلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش اندک مکمل های غذا در سلامتی قلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید