مهم ترین نکته برای آقایان که باید در این تابستان بدانند!

به گزارش سفر به مالزی، فصل تابستان بیشتر از هر چیز یادآور تفریح در فضای بیرون از منزل است. اما مهمترین نکته ای که در هنگام تفریحات تابستانی باید به خاطر داشته باشید؛ استفاده از محصولات مراقبت پوست است. برای اینکه اطلاعات بیشتری در خصوص محصولات مناسب و ویژگی آنها داشته باشید؛ ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید:

مهم ترین نکته برای آقایان که باید در این تابستان بدانند!

به عنوان یک مرد جوان که در دهه بیست تا چهل زندگی به سر می برد؛ احتمالا مدت زمان زیادی از روز را در بیرون از خانه و زیر آفتاب می گذرانید. مخصوصا با رسیدن فصل گرما و آغاز تفریحات و سفرهای تابستانی، فعالیت های بیرون از خانه بیشتری خواهید داشت که شما را در معرض نور خورشید قرار می دهد و اگر از ضدآفتاب مخصوص آقایان استفاده نکنید؛ احتمال اینکه دچار آسیب های پوستی ناشی از آفتاب شوید بالاتر می رود.

با این وجود، غالبا آقایان کمتر از بانوان از ضد آفتاب استفاده می نمایند و شاید به همین دلیل میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پوست در آقایان دو برابر خانم هاست. اگرچه در سال های اخیر تاکید بیشتری بر استفاده از ضدآفتاب برای آقایان می گردد ولی هنوز هم بیشتر مردان (مخصوصا در ایران) به دلایل فرهنگی و یا حس سنگینی و چربی بعد از استفاده از بعضی ضدآفتاب ها حاضر نیستند از این محصول استفاده نمایند.

چرا استفاده از ضد آفتاب لازم است؟

شاید شما هم از آن دسته مردانی باشید که استفاده از ضدآفتاب مخصوص آقایان را کاری کم اهمیت و حتی غیرضروری می دانند؛ اما احتمالا اگر بدانید در هر ساعت یک نفر بر اثر ابتلا به سرطان ملانوما (نوعی سرطان پوست که قرار دریافت در معرض آفتاب احتمال ابتلا به آن را افزایش می دهد) از جهان می رود؛ نظرتان تغییر خواهد نمود.

ملانوما یا انواع دیگر سرطان پوست، در اثر عوامل مختلفی به وجود می آیند که زمینه ژنتیکی، داشتن خال های عظیم و قرار دریافت بدون محافظت کافی در معرض نور خورشید از مجموعه این عوامل هستند. وقتی بدون محافظت در برابر آفتاب قرار می گیرید؛ اشعه های مضر UVA و UVB در تماس با پوست بدن و صورت شما قرار می گیرند و احتمال ابتلا به بیماری های پوستی را افزایش می دهند.

البته ابتلا به سرطان پوست، تنها آسیبی نیست که در اثر قرار دریافت در آفتاب به سلامتی شما وارد می گردد. ایجاد لک و ضایعات پوستی و چین و چروک از دیگر مسائلی است که اگر بدون ضد آفتاب زیر نور خورشید قرار بگیرید دامنتان را خواهد گرفت. کافی است دو نیمه صورت راننده های ترانزیت حرفه ای را با هم مقایسه کنید. می توانید ببینید سمت چپ صورت که رو به پنجره بوده و بیشتر در معرض نور خورشید قرار داشته است به مراتب چین و چروک و مسائل پوستی بیشتری نسبت به نیمه سمت راست دارد.

چه برای خانم ها و چه آقایان، ضد آفتاب مهم ترین بخش روتین روزانه مراقبت از پوست است. چرا که تا وقتی از ضدآفتاب استفاده نکنید؛ هیچ کدام از کرم های ضد چروک برای پوست شما موثر نخواهند بود. برای آقایانی که پوست نرمال و بدون مشکل دارند؛ بهترین روتین روزانه از محصولاتی تشکیل شده که علاوه بر تغذیه پوست، از آن در برابر آلودگی های محیطی و آفتاب محافظت می نمایند.

چطور از پوستمان مراقبت کنیم؟

برای اینکه آسیب های پوستی ناشی از نور خورشید را به حداقل برسانید؛ بهتر است حتما نکات زیر را رعایت کنید:

· سعی کنید تا حد امکان بین ساعات ده صبح تا چهار بعدازظهر در معرض آفتاب مستقیم قرار نگیرید.

· در فصول گرم، لباس هایی بپوشید که بخش کمتری از پوستتان را در معرض نور خورشید قرار دهد.

· از ضد آفتاب مخصوص آقایان بهره ببرید. بهتر است SPF محصولی که انتخاب می کنید بیشتر از 30 باشد.

· هر سه تا چهار ساعت، کرم ضدآفتاب را تجدید کنید.

· حتما از کرم ضدآفتاب روی گردن، دست ها و پشت گوش بهره ببرید.

ضدآفتاب ایده آل برای آقایان چه ویژگی هایی دارد؟

غالبا آقایان کمتر از خانم ها به برند کرم ضدآفتاب یا مواد به کار رفته در آن توجه می نمایند؛ در حالی که بر اساس موارد گفته شده اهمیت کرم ضدآفتاب برای آقایان کمتر از بانوان نیست. احتمالا شما هم مثل بیشتر آقایان ترجیح می دهید از کرمی بهره ببرید که همه ویژگی های مورد نظرتان را یک جا داشته باشد و مجبور به استفاده از چند کرم همزمان نباشید!

کرم ضدآفتاب ایده آل از نظر آقایان کرمی است که علاوه بر پوشش دهی مناسبی در برابر اشعه های مضر آفتاب و سایر آلودگی های محیطی، مقاوم در برابر تعریق و شستشو بوده و روی صورت رنگ و چربی به جا نگذارد.

منبع: همگردی
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 660

به "مهم ترین نکته برای آقایان که باید در این تابستان بدانند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین نکته برای آقایان که باید در این تابستان بدانند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید