معاون شهردار یزد: گردشگری حاشیه امنیتی قوی ایران گردد

به گزارش سفر به مالزی، خبرنگاران/یزد معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی، اجتماعی شهرداری یزد با تاکید بر این که گردشگری از همه ابعاد خصوصا جنبه امنیتی می تواند نقش آفرینی کند، گفت: تمدن ایرانی اسلامی را می توانیم با تعاملات فرهنگی در جهان متبلور کنیم و همین مسئله می تواند از نظر امنیتی هم حاشیه ای قوی برای کشور ایجاد کند.

معاون شهردار یزد: گردشگری حاشیه امنیتی قوی ایران گردد

عباس ملازینلی در مراسم گرامیداشت هفته گردشگری که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر و مسئولان کمیته های گردشگری استان یزد در خانه باران برگزار گردید، با بیان این که هنوز به میزان کافی سهم خود را در حوزه گردشگری ایفا نکردیم و کار بسیاری به جای مانده است، گفت: کرونا هم مزید بر دلیل شد و خسارت قابل توجهی را به این حوزه وارد کرد به طوری که بسیاری از فرصت های شهرداری در این حوزه متوقف شد.

وی با بیان این که بحث گردشگری به اسم احتیاج اصلی استان باید به درامدی پایدار برای شهرداری ها هم تبدیل گردد، توضیح داد: صنعت گردشگری به جد باید در استان یزد که استانی معترض به توسعه صنایع آلاینده و پرآبخواه است، دنبال گردد و چندین برابر هم می تواند درآمدزایی کند.

رییس سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری یزد با تاکید بر این که گردشگری از همه ابعاد خصوصا جنبه امنیتی می تواند نقش آفرینی کند، گفت: ما با تعاملات فرهنگی، تمدن غالب و قدرتمند ایرانی - اسلامی را می توانیم در جهان متبلور کنیم و به آگاهی عموم جهان برسانیم لذا همین مسئله میتواند از نظر امنیتی هم حاشیه ای قوی برای کشور ایجاد کند.

وی با بیان این که باید توسعه مالی و اشتغالزایی هم مورد توجه باشد، توضیح داد: در شهری مانند یزد که ظرفیت های زیادی دارد، باید اتاق های فکر و انجمن های متعدد و مربوطه ایجاد گردد تا بتواند به مجموعه فعالان این حوزه ایده بدهد و در حوزه سیاستگذاری شهری هم اقدام کند.

وی اضافه نمود: شهرداری هم باید در این زمینه، هزینه ای را صرف توسعه شهر کند و با شهرهای بزرگ گردشگرپذیر جهان در تعامل باشد و مشورت بگیرد و مشورت بدهد.

ملازینلی از پیگیری ایجاد سازمان مقصد گردشگری اطلاع داد و گفت: باید زیرساخت های ساختاری تشکیل شده و موجب توسعه هر چه بیشتر این حرفه و صنعت گردد.

شورا و شهرداری گردشگری را دریابد

سیدامیرناصر طباطبایی رییس جامعه هتلداران یزد با بیان این که مسائل صنعت گردشگری بسیار زیاد است، اظهار کرد: حدود 20 ماه است که صنعت گردشگری در کرونا دچار مسائل فراوان شده است و تعداد زیادی از نیروهای انسانی و زیرساخت های زیادی در این حوزه آسیب دیده است.

وی با بیان این که تیم جوانان در این عرصه وارد شده است، گفت: کرونا همه را از بین برد امام خسارت های کرونا هب این صنعت بسیار ویژه بودند به طوری که بقیه صنایع توانستند خود را تقویت نمایند و به عرصه فعالیت باز گردند اما گردشگری نتوانست خود را فعال کند.

این مسئول با تاکید بر این که بدترین نوع عملکرد و سیاست گذاری شامل حال گردشگری شد، توضیح داد: با سیاست های درست و رعایت پروتکل ها از دیگر کشورها هم الگوبرداری نشد و ضمن ارائه راهکارها دولت همکاری کافی نداشت.

وی با بیان این که گردشگری موتور محرک اقتصادهای شهری است و آثار نبود ان را امروزه مشاهد می کنیم، گفت: شورا و شهرداری باید به این صنعت توجه نمایند و شهرجهانی و گردشگری را با جنبه های مالی ببینند چرا که بیش از این امکان توسعه صنایع را نداریم.

طباطبایی با تاکید بر این که نگاه به صنعت گردشگری ویژه و تخصصی باید باشد، گفت: اگر اتفاقاتی که در جهان صورت گرفته و ما از آن ها عقب هستیم باید در پی انجام آن ها باشیم تا اتفاقات خوبی بیفتد.

شبکه سازی بی نظیر مردمی در سیستم گردشگری

سیدرضا بهادری مسئول کمیته گردشگری پایدار هم در این نشست ضمن معرفی کمیته ها و فعالیت های این کمیته ها در یزد اظهار کرد: یزد در این سال ها با مدیریت خوبی که در حوزه گردشگری داشته، توانسته چنین الگویی را پیاده سازی کند به طوری که امروز این شبکه از ان.جی.او های مردمی در این حوزه فعالیت مینمایند که به نظر حتی در جهان هم بی نظیر است.

وی از فعالیت تعداد زیادی دپارتمان شامل 70 گونه گردشگری یاد کرد و گفت: اگر شورای شهر و شهرداری از این ظرفیت ها استفاده کند می توان در آینده شاهد رشد فراگیر گردشگری و توسعه اقتصاد شهر و رونق زنجیره های وابسته به صنعت گردشگری خواهیم بود.

بهادری با بیان این که اقتصاد گردشگری می تواند آثار مثبت اجتماعی و مالی هم به همراه داشته باشد، توضیح داد: باید به فکر توسعه برمبنای الگوی ایرانی و اسلامی که مورد تایید رهبری است، باشیم و بتوانیم گردشگری در همه ابعاد را در یزد توسعه دهیم و خیر و برکت آن را داشته باشیم و شاهد خروجی های بسیار مثبتی باشیم.

در سرانجام این مراسم که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر و فعالان صنعت گردشگری برگزار گردید، مسئولان تمام کمیته های گردشگری و اصناف و خبرنگار این حوزه تجلیل شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مهر 1400 بروزرسانی: 25 مهر 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1338

به "معاون شهردار یزد: گردشگری حاشیه امنیتی قوی ایران گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون شهردار یزد: گردشگری حاشیه امنیتی قوی ایران گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید