مدیرعامل آسترازنکا: برای دز تقویتی عجله نکنید

به گزارش سفر به مالزی، مدیرعامل شرکت دارویی آسترازنکا در تازه ترین اظهارات خود گفته است: ممکن است برای همه افراد دز تقویتی واکسن کووید لازم نباشد.

مدیرعامل آسترازنکا: برای دز تقویتی عجله نکنید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از تلگراف، پاسکال سوریوت، مدیرعامل شرکت دارویی آسترازنکا در تازه ترین اظهارات خود گفته است: ممکن است برای همه افراد دز تقویتی واکسن کووید لازم نباشد و شتابزدن در راه اندازی سراسری دزهای سوم فشار بیشتری بر وزارت بهداشت وارد می کند.

در بیانیه وزارت بهداشت و خدمات انسانی دولت فدرال که دربرگیرنده توصیه رؤسای مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، اداره غذا و دارو، و انستیتوی ملی سلامت آمریکا می شود گفته شده افرادی که هشت ماه از دریافت کامل واکسن شان گذشته است می توانند دز تقویتی را دریافت کنند و با توجه به کاهش اثربخشی واکسن ها در برابر گونه بسیار مسری دلتا، آمریکا تصممی دارد ارائه دز تقویت کننده واکسن های کووید 19 را از نیمه دوم سپتامبر، مهرماه آغاز کند.

کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی انگلیس (JCVI) هم فهرست اولویتی را برای افرادی که باید دوز سوم و تقویتی واکسن کرونا را دریافت کنند، معین کرده است؛ برهمین اساس میلیون ها انگلیسی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به کووید19 هستند، از ماه سپتامبر (مهر) وز سوم و تقویتی واکسن کرونا را برای افزایش محافظت از خود در آستانه فصل زمستان دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت دارویی آسترازنکا می گوید: ما قبل از تصمیم گیری آگاهانه در مورد دز سوم، به شواهد بالینی جمع آوری شده در دنیای واقعی نیاز داریم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1298

به "مدیرعامل آسترازنکا: برای دز تقویتی عجله نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل آسترازنکا: برای دز تقویتی عجله نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید