مدارس از آبان ماه به تدریج باز می شوند

به گزارش سفر به مالزی، تهران (پانا) - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت مقرر شده است که شرایط بازگشایی حضوری مدارس از آبان ماه به صورت تدریجی، آرام و با کسب اطمینان از سلامت دانش آموزان آغاز می شود.

مدارس از آبان ماه به تدریج باز می شوند

به گزارش ایرنا، علیرضا کمرئی درباره بازگشایی مدارس افزود: آغاز فعالیت آموزشی دانش آموزان از اول مهر به احتمال زیاد به صورت غیر حضوری خواهد بود.

وی ادامه داد: بازگشایی مدارس از آبان ماه با اطمینان از سلامت دانش آموزان آغاز می شود و به تدریج توسعه می یابد و حضور دانش آموزان و آموزش به روش های متنوع حضوری و غیرحضوری (ترکیبی) انجام می شود.

مدارس کم جمعیت در اولویت بازگشایی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: بازگشایی مدارس سال گذشته بر مبنای رنگ بندی شهرها از نظر شیوع ویروس کرونا بود اما در حال حاضر این موضوع تابع رنگ بندی نخواهد و سیستم های اجتماعی در تلاش هستند که سطح سرایت پذیری کرونا را به واسطه فاصله گذاری اجتماعی، کاستن از اجتماعات و واکسیناسیون کاهش دهند.

کمرئی گفت: منطقه ها آموزشی که تراکم دانش آموز در آنها کمتر است، کلاس های با جمعیت کمتر دارد و امکان فاصله گذاری اجتماعی در محیط آموزشی آنها بیشتر است، در اولویت بازگشایی قرار می گیرند.

وی نام کرد: بنابراین مدارس با جمعیت کم در منطقه ها کم جمعیت یا پیرامون استان ها، در برخی شهرستان ها و مدارس روستایی در اولویت بازگشایی هستند، همچنین اینکه امکانات دیجیتال در این منطقه ها کمتر است و باید امکانات آموزشی بیشتری برای آنها مهیا شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بازگشایی مدارس به تدریج آغاز می شود، حوزه سلامت و بهداشت آموزش و پرورش با همکاری سایر مراجع بهداشتی پس از بررسی و تایید اعلام می کند که کدام مدارس با رعایت فاصله اجتماعی، کاهش تراکم دانش آموز در مدرسه و رعایت سایر پروتکل های بهداشتی نسبت به بازگشایی اقدام کنند.

کمرئی تاکید کرد: در راستای بازگشایی مدارس، رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی دانش آموزان و عوامل مدارس اصل اساسی خواهد بود.

واکسیناسیون بیشتر معلمان تا آبان انجام می شود

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش همچنین درباره واکسیناسیون معلمان و کادر مدرسه گفت: دز اول واکسیناسیون معلمان با همکاری وزارت بهداشت تمام و تزریق دز دوم هم آغاز شده است.

کمرئی افزود: با افزایش سرعت واکسیناسیون امیدواریم در بسیاری از منطقه ها تا خاتمه شهریورماه به نتیجه قابل قبولی دست یابیم.

وی بیان نمود: با توجه به فاصله دز اول و دوم برخی از واکسن ها و رعایت این زمانبندی و عملکرد واکسن و تولید پادتن به مرور زمان نیاز است، اما پیش بینی می شود که تا آبان ماه تعداد بسیاری از معلمان واکسیناسیون را انجام داده اند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: علاوه بر معلمان عواملی که با دانش آموزان برخورد دارند مانند رانندگان در سرویس ایاب و ذهاب و سایر اعضای مدرسه باید واکسینه شوند.

کمرئی افزود: با توجه به اینکه دانش آموزان کمتر از کرونا آسیب می بینند و امکان دارد که ناقل کرونا برای والدین باشند، پیش بینی شده که تا زمان بازگشایی والدین هم واکسینه شده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1293

به "مدارس از آبان ماه به تدریج باز می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس از آبان ماه به تدریج باز می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید