ماسک، خطر انتقال ویروس کرونا را 70 درصد کاهش می دهد

به گزارش سفر به مالزی، در دستورالعمل جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا تاکید شده است که ماسک خطر انتقال کروناویروس را تا 70 درصد کاهش می دهد.

ماسک، خطر انتقال ویروس کرونا را 70 درصد کاهش می دهد

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، در این دستورالعمل به چندین مطالعه اشاره شده که نشان می دهد ماسک خطر انتقال یا آلوده شده به ویروس را بیش از 70 درصد کاهش می دهد و زمانیکه از افراد درخواست می گردد تا با ماسک در اماکن عمومی حاضر شوند موارد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری به طور چشمگیری کاهش پیدا می نماید.

در دستورالعمل جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا تاکید شده است که استفاده از ماسک می تواند نه تنها از اطرافیان، بلکه از خود فرد نیز در برابر کروناویروس محافظت کند و این درحالیست که طبق دستورالعمل پیشین این مرکز، فایده اصلی استفاده از ماسک یاری به جلوگیری از انتشار ویروس از فرد آلوده به دیگران است.

در دستورالعمل جدید این مرکز آمده است: ماسک های پارچه ای به عنوان کنترل منبع عمل می کنند تا از انتشار ذرات آلوده به ویروس از فرد استفاده کننده جلوگیری کنند و با جلوگیری از ورود ترشحات تنفسی آلوده از دیگران همچون فیلتری برای محافظت از شخص عمل کنند.

بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، اتخاذ سیاست های کلی استفاده از ماسک در کنار روش های تداخلی دیگر از جمله رعایت فاصله فیزیکی، شستشوی مرتب دست ها و تهویه مناسب هوا می تواند از اعمال محدودیت و قرنطینه جلوگیری کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 816

به "ماسک، خطر انتقال ویروس کرونا را 70 درصد کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک، خطر انتقال ویروس کرونا را 70 درصد کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید