جدال تند عباس عبدی و کیانوش جهانپور

به گزارش سفر به مالزی، نقدها عباس عبدی از وزارت بهداشت درباره شرایط واکسیناسیون و آمار کرونا با واکنش کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت همراه شد.

جدال تند عباس عبدی و کیانوش جهانپور

به گزارش خبرنگاران، روز گذشت عباس عبدی در توئیتی نوشت: سه نگرش در باره واکسن؛ مردم: دنبال دریافت آن و زنده ماندن هستند. مسئولین با حسن نیت؛ آن را فرصتی برای فراوری و خودنمایی علمی به دنیا می دانند. دست اندرکاران اجرایی؛ فراوری واکسن را فرصت مناسبی برای کسب پول و رانت می دانند. این سه نگاه در کوتاه مدت قابل جمع نیست.

در واکنش به این توئیت کیانوش دنیاپور به نوعی عبدی را متهم به ارتباط با مافیای واردات کرد و نوشت: چهار گروه نبود؟! وقتی دم خروس از جیب بیرون می زند و فعلا صلاح و مصلحت جور دیگری ایجاب می نماید؟! او این توئیت خود را با هشتگ #مافیای-واردات منتشر کرد.

عباس عبدی در پاسخ نوشت: هر وقت دیدید مسئولین کشور آی سارق آی سارق راه انداختند، احتمال قوی باید داد که رانت های کلان پشت ماجرا است. شاگرد به معلم گفت به چه مَجُوزی صفر دادی؟ گفت به همین مَجُوز. برترین علت برای وجود رانت به قیمت جان و حیثیت مردم و کشور همین نحو پاسخ دادن است.

اما دنیاپور دست بردار نبود و به این توئیت هم واکنش نشان داد. او نوشت: وقتی دیدید گروهی عملا یک فاز مهم یک پدیده را ایگنور می نمایند، بدانید آن سوی ماجرا خبریست و ماموریت، انحراف افکار عمومی از آن است وگرنه چه کسی است که نداند نیمی از ماجرای واکسن، واردات خواهد بود و عمده آن هم تجارت دولتی، ولی صورت مساله را پاک می نمایند اسپانسر دیده نشود ... .

کیانوش دنیاپور چندی پیش هم مخالفان شرایط واکسیناسیون در کشور را پفیوز خوانده بود که البته درا دامه از اظهار نظر خود عقب نشینی کرد و گفت که منظورش مافیای واردات بوده است اما با توئیت های امروزش نشان داد که عملا منتقدان واکسیناسیون در کشور را همدست مافیای واردات می داند.

سعید الصحاف سخنگوی صدام در زمان حمله آمریکا مدام از شکست آمریکا سخن می گفت

مقایسه دنیاپور با سعید الصحاف

جدال عبدی و دنیاپور به همین جا ختم نشد و در کانال دیگری هم ادامه یافت.

عبدی روز گذشته در توئیتی از آمار اعلام وزارت بهداشت درباره جانباختگان انتقاد کرد و نوشت: متاسفانه رقم 85000 فوتی آمار رسمی وزارت بهداشت است. این رقم همان قدر واقعیت دارد که دیگر ادعاهای این وزارتخانه حقیقت دارد. اکنون 9 ماه است که داده های جمعیتی را قفل نموده و منتشر نمی نمایند. چرا؟ تا دروغ مزبور برملا نشود. حدود 200000 فوتی است.

این توئیت عبدی با واکنش دنیاپور روبه رو شد، او در پاسخ نوشت: امان از تجربه! پرونده نظرسازی که خاطرتون هست. حاجیمون هنوز با خاطرات همون روزا تحلیل می نمایند!

اشاره دنیاپور به اتهامات عباس عبدی در پرونده موسسه آینده در اوایل دهه هشتاد بود. عبدی و همکارانش در موسسه آینده کار پژوهشی و نظرسنجی انجام می دادند و متهم به جاسوسی و همکاری با موسسات خارجی از جمله گالوپ شدند.

توئیت دنیاپور انتقاد کاربران دیگر را هم در پی داشت. ادبیات او مورد نقد نهاده شد.

عبدی در پاسخ دنیاپور را با سعید الحاف مقایسه کرد و نوشت: این هم شاهد خودتان: مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در ایران گفت که موارد فوتی کرونا در این کشور 2.5 برابر آمار رسمی است. پ.ن. صد رحمت به سعید الصحاف

سعید الصحاف آخرین وزیر اطلاع رسانی و فرهنگ، در زمان حاکمیت رژیم بعث عراق بود. او در زمان حمله آمریکا به عراق مدام در مصاحبه های خود از شکست آمریکا سخن می گفت. حتی زمانی که آمریکا به بغداد هم رسید او روایت دیگری از جنگ ارائه می کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1243

به "جدال تند عباس عبدی و کیانوش جهانپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال تند عباس عبدی و کیانوش جهانپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید