طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در بخش مرکزی و گیلوان طارم اجرا می گردد

به گزارش سفر به مالزی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: با اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی، تعداد یک هزار و 822 طرح سرمایه گذاری با مشارکت جوامع محلی در سطح روستاهای استان ایجاد می گردد.

طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در بخش مرکزی و گیلوان طارم اجرا می گردد

به گزارش خبرنگاران زنجان؛ رضا خواجه ای با اشاره به اینکه، مطالعات منظومه های روستایی در 17 بخش استان زنجان با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی با پیشرفت 95 درصد در دست تهیه است، اظهار کرد: همه بخش ها در کمیته برنامه ریزی استان به تصویب رسیده و این طرح هم اکنون به عنوان پایلوت کشوری در بخش مرکزی و گیلوان شهرستان طارم تهیه و در مرحله اجرا است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: در قالب این برنامه، تعداد یک هزار و 822 طرح سرمایه گذاری با مشارکت جوامع محلی در سطح روستاهای استان ایجاد می گردد.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد 175 طرح قابلیت برندینگ و 378 طرح دارای مشخصه کارآفرینی خواهد بود، گفت: با اجرای این طرح برای 7 هزار و 94 نفر زمینه ایجاد اشتغال فراهم می گردد.

وی با بیان اینکه، طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی با هدف تجمیع توانمندی ها و ظرفیت های موجود در روستاها در زمینه های مختلف به منظور تقویت پایدار روستاها تهیه شده است، توضیح داد: با عنایت به مطالعات موصوف، تعداد 956 پروژه عمرانی دارای اولویت برای سال های نخست و دوم اجرای طرح پیش بینی شده است.

خواجه ای با اشاره به اینکه، در قالب این طرح، ظرفیت ها و محدودیت های توسعه روستاها مطالعه، برنامه ریزی و عملیاتی می گردد، یادآور شد: شناخت ظرفیت ها و محدودیت های توسعه هر روستا از نظر مالی، اجتماعی، عمرانی و فرهنگی از بخش های این طرح است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان توسعه فعالیت های اجتماعی- مالی و کالبدی منظومه روستایی ، برنامه ریزی و تقویت اقتصاد روستایی، ایجاد اشتغال پایدار، رونق کسب و کار و تقویت اقتصاد محلی صادرات محور در روستاهای هدف، افزایش سطح درآمد روستاییان و تثبیت جمعیت روستایی را از اهداف اصلی این طرح دانست که از سوی این نهاد انقلابی پیگیری می گردد.

وی توضیح داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طول چهار دهه فعالیت عمرانی کالبدی خوبی برای توسعه روستاها انجام داده و می توان گفت، در فعالیت های این بنیاد مشارکت مردم اصل بوده که این امر باعث اندوختن تجارب ارزنده برای انجام پیروز طرح توسعه منظومه روستایی شده است که اجرای آن موجبات رشد، شکوفایی و سرزندگی در محیط روستایی را فراهم می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1183

به "طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در بخش مرکزی و گیلوان طارم اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در بخش مرکزی و گیلوان طارم اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید