شرکت نوآور برای توسعه سامانه رهایش دارو معرفی گردید

به گزارش سفر به مالزی، شرکت انجین آیسی به دلیل توسعه فناوری رهایش دارو با استفاده از فناوری نانو، به عنوان شرکت نوآور در بخش مراقبت های بهداشتی و پزشکی انتخاب شد.

شرکت نوآور برای توسعه سامانه رهایش دارو معرفی گردید

به گزارش گروه فناوری سفر به مالزی، انجین آیسی (EnGeneIC) یکی از شرکت های زیست فناوری است که پلتفورم فناوری EDV را برای درمان سرطان با استفاده از ایمنی درمانی در دست توسعه دارد. این شرکت اعلام نمود که از سوی انتشارات InsightsCare به عنوان یکی از شرکت های نوآور در بخش مراقبت های بهداشتی انتخاب شده است.

در شماره ماه دسامبر این نشریه، همگرایی میان فناوری نانو و پزشکی توصیف شده است و شرکت هایی معرفی شده اند که با استفاده از فناوری نانو به دنبال راهنمایی نوآوری در بخش مراقبت های بهداشتی هستند.

انجین آیسی براساس توسعه فناوری نانوسل EDVTM که توسعه داده، از طرف این انتشارات به عنوان شرکت نوآور انتخاب شده است.

در این فناوری، دارو بارگیری شده و به صورت مستقیم در سلول سرطانی رهاسازی می گردد و در عین حال سیستم ایمنی بدن را بر علیه تومور تحریک می نماید. به مزیت های این فناوری می توان قیمت پایین را نیز اضافه نمود به طوری که از آن می توان برای فراوری دارو های ارزان قیمت استفاده نمود و در سراسر دنیا مقرون به صرفه است. همچنین این ماده هیچ یک از سمیت های موجود در ذرات سنتز شده را ندارد.

این شرکت که ماه های اخیر شناخته شده، به عنوان نوآورترین شرکت دارویی در بخش رهایش دارو در سال 2019 توسط Fierce Biotech انتخاب شده است. این شرکت جایزه شرکت نوآور استرالیا و نیوزلند را نیز در سال 2019 دریافت نموده است.

اینجین آیسی یک شرکت زیست فناور بوده که دارویی در مرحله تست بالینی دارد. این دارو با استفاده از فناوری نانوسل که روشی قدرتمند مبتنی بر نانوذرات، siRNA یا miRNA است، ساخته می گردد. این فناوری قابلیت رهایش دارو به صورت هدفمند به درون سلول های تومور سرطانی را دارد در حالی که کمترین اثرات سمی را از خود به نمایش می گذارد. این سامانه علاوه بر رهایش هوشمند دارو می تواند سیستم ایمنی بدن را برعلیه تومور سرطانی تحریک کند.

این دارو تا به امروز در کارآزمایی های بالینی برای درمان سرطان لوزالمعده مورد استفاده قرار گرفته است. این شرکت در حال برنامه ریزی برای فار جدید آزمون بالینی در آمریکا و استرالیا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 357

به "شرکت نوآور برای توسعه سامانه رهایش دارو معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت نوآور برای توسعه سامانه رهایش دارو معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید