راهکارهای ساده و موثر برای برطرف بوی سیگار از دهان

به گزارش سفر به مالزی، سیگار حاوی حدود 600 ماده مختلف است. هنگام سوختن، این مواد هزاران ماده شیمیایی ساطع می نمایند که بعضی از آنها سرطانی هستند و می توانند بسیاری از مسائل بهداشتی را ایجاد نمایند. اگر سیگار می کشید، می دانید که یکی از این مسائل و مسائل بوی بد دهان است. با به کارگیری راهکارهایی ساده میتوان مسائل ناشی از بوی سیگار را به حداقل رساند. با ما در مجله اینترنتی خبرنگاران همراه باشید. اگر می خواهید با راهکارهای از بین بردن بوی سیگار از انواع سطوح آشنا شوید، مقاله برطرف بوی سیگار را دنبال کنید.

راهکارهای ساده و موثر برای برطرف بوی سیگار از دهان

5 راه در دسترس برای از بین بردن بوی سیگار از دهان

در اینجا پنج روش برای خلاص شدن از نفس با بوی سیگار را باهم آنالیز می کنیم:

1- دندان های خود را به طور منظم مسواک بزنید:

  • محصولات دخانیات تقریباً منبعی تضمین شده از بوی بد دهان (هالیوز) هستند. علاوه بر این، سیگار می تواند بسیاری از مسائل بهداشت دهان و دندان را ایجاد کند. حفظ بهداشت دهان و دندان شما به طور بالقوه می تواند به شما یاری کند تا مسئله تنفس را حل کنید. این به این معنی است که حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و حداقل دو دقیقه را به مسواک زدن اختصاص دهید و به طور منظم از نخ دندان بهره ببرید.
  • بعلاوه بهتر است دهان خود را مرتباً با دهان شویه شستشو داده و زبان شوی ها را امتحان کنید. دهانشویه به گونه ای طراحی شده است که دهان را به سرعت از شر باکتری ها پاک نموده و باعث تمیزی و حس بوی خوب آن می گردد. دهانشویه های حاوی الکل می توانند دهان شما را تحریک نمایند. بعلاوه برای افرادی که سیگار می کشند خمیردندان های ویژه ای در بازار موجود است، گرچه، این مواد اغلب ساینده تر از خمیردندان های معمولی هستند.

2- هیدراته بمانید:

بزاق در بهداشت کلی دهان و دندان نقش اساسی دارد. دهان شما را از غذا و سایر ذراتی که ممکن است به دندان ها و لثه ها بچسبد محافظت میکند. به همین علت، نوشیدن آب بیشتر در طول روز مهم است. این کار باعث کاهش تعداد ذرات روی دندان و لثه شما می گردد، که باکتری ها می توانند آن را خرد نمایند و بطور بالقوه باعث بوی بد دهان شما می شوند. اگر احساس می کنید بیشتر اوقات بزاق کم دارید، ممکن است دچار خشکی دهان شوید. خشکی دهان علاوه بر ایجاد بوی بد دهان ممکن است باعث موارد زیر گردد:

  • گلودرد مداوم
  • احساس سوزش در پشت گلو
  • مشکل در صحبت کردن
  • مشکل در بلعیدن

3- همه بیماری های دندانی را درمان کنید:

بیماری لثه می تواند باعث تحلیل رفتن لثه گردد. این امر منجر به ایجاد زخم های عمیقی می گردد که می توانند از باکتری های عامل بو پر شوند و بوی بد دهان را تقویت نمایند. دندانپزشک می تواند به شما یاری کند هر مسئله اساسی مانند بیماری لثه و دندان را که می تواند نفس شما را بد بو کند، شناسایی، تشخیص و درمان کند.

4- آدامس بدون قند بجوید:

اگر خارج از خانه هستید و نمی توانید مسواک بزنید، سعی کنید آدامس بدون قند را حدود 5 دقیقه یا کمتر بجوید. لثه می تواند دهان شما را به فراوری بزاق بیشتر ترغیب کند، که می تواند به حذف ذرات غذایی ناشی از بو از دندان یاری کند. حتما آدامس های بدون قندانتخاب کنید. باکتری های موجود در دهان شما قند را دوست دارند و از آن برای فراوری اسید استفاده مینمایند. اسید اضافی در دهان شما می تواند دندان های شما را ساییده و باعث بوی بد دهان گردد. بعلاوه ممکن است بخواهید نعناع های فاقد شکر را امتحان کنید تا باعث شادابی نفس گردد.

5- سیگار را ترک کنید:

  • سیگار کشیدن و به طور کلی محصولات دخانیات باعث ایجاد بوی بد دهان می شوند. علاوه بر این، سیگار کشیدن می تواند دندان های شما را لکه دار کند و بسیاری از مسائل بهداشتی را در معرض خطر قرار دهد. جدول نیکوتین و قطران انواع سیگار را مشاهده کنید.
  • افرادی که از دخانیات استفاده می نمایند بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری لثه هستند. این به طور بالقوه می تواند به بوی بد دهان یاری کند. سیگار کشیدن بعلاوه ممکن است باعث کم شدن بویایی شما گردد. این بدان معناست که ممکن است شما همواره از بوی نفس خود در مقابل دیگران آگاهی نداشته باشید. ترک سیگار در نهایت می تواند نفس شما و به طور کلی کیفیت زندگی را بهبود بخشد. انواع مقالات تازه و متنوع را در بخش دانستنی مجله اینترنتی خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: healthline

منبع: اُکالا
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1429

به "راهکارهای ساده و موثر برای برطرف بوی سیگار از دهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای ساده و موثر برای برطرف بوی سیگار از دهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید