خبرنگاران حدس ها در خصوص نقش کرونا در خودکشی سیاستمدار آلمانی

به گزارش سفر به مالزی، تهران- خبرنگاران- در پی مرگ ناگهانی توماس شفر وزیر دارایی ایالت هسن آلمان، احتمال ناامیدی وی از حل بحران کرونا در این کشور را مطرح نموده است.

خبرنگاران حدس ها در خصوص نقش کرونا در خودکشی سیاستمدار آلمانی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرگزاری د. پ. آ. آلمان، توماس شفر وزیر دارایی ایالت هسن آلمان به طور ناگهانی درگذشت. جسد این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی (CDU) روز گذشته در محدوده ایستگاه راه آهن شهر هوخهایم یافته شد.

شاهدان عینی می گویند شفر با انداختن خود به زیر قطار سریع السیر اقدام به خودکشی نموده است.

در پی مرگ این سیاستمدار 54 ساله، فولکر بوفیر نخست وزیر ایالت هسن امروز (یکشنبه) در پیامی ویدیویی فقدان شفر را تاسف بار خواند و گفت در بحبوحه مقابله با کرونا وی یکی از همکاران پرکوشش خود را از دست داده است.

وی با بیان این که شرایط کنونی بسیار سخت بوده و مسئولیت سنگینی را بر دوش دولتمردان گذاشته است، احتمال داد شفر به دلیل ناامیدی از غلبه بر بحران و یافته نشدن راهی برای متوقف کردن کرونا دست به چنین اقدامی زده است. بوفیر اضافه نمود: ما شوکه شده ایم، متحیر هستیم و مهمتر از همه، بی نهایت ناراحت هستیم.

در همین حال آنه گرت کرامپ کارن باوئر رئیس حزب دموکرات مسیحی در پیامی توئیتری ضمن ابراز تاسف از این واقعه نوشت: خبر مرگ ناگهانی توماس شفر همه ما را در حزب شوکه کرد. به ما ضربه زد و ما را غمگین و مبهوت کرد، اکنون همه فکر و دعای ما در کنار خانواده وی است.

همچنین بوریس راین رئیس مجلس ایالتی هسن ضمن تحسین شخصیت پرکوشش و قابل اعتماد شفر از فقدان وی ابراز تاسف کرد و گفت که سیاست این ایالت را نمی توان بدون او تصور کرد.

شفر بیش از دو دهه در پست های گوناگون سیاسی در ایالت هسن فعالیت داشت و از سال 2010 وزیر دارایی این ایالت بود.

بعضی رسانه های آلمانی از جمله فرانکفورتر آلگماینه از وجود یک دست نوشته خداحافظی به خط شفر پیش از اقدام وی به خودکشی خبر داده اند.

این در حالی است که کوشش کشورهایی مانند آلمان در مقابله با همه گیری ویروس کرونا چندان رضایت بخش نبوده و هر روز بر تعداد آلوده شوندگان به این ویروس بیشتر می گردد.

در حال حاضر اروپا دو سوم قربانیان ناشی از ابتلا به بیماری کووید 19 را به خود اختصاص داده و در این میان، ایتالیا و اسپانیا بیشترین تلفات را داشته اند. دیگر کشورهای اروپا از جمله فرانسه، آلمان و انگلیس هم شرایط وخیمی را تجربه می نمایند. ایتالیا با 10 هزار و 23 فوتی بیشترین تلفات را در اثر شیوع این ویروس را در دنیا دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 385

به "خبرنگاران حدس ها در خصوص نقش کرونا در خودکشی سیاستمدار آلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حدس ها در خصوص نقش کرونا در خودکشی سیاستمدار آلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید