امید تازه برای باز شدن راهروهای سفر در آسیا ـ اقیانوسیه

به گزارش سفر به مالزی، بعد از اینکه استرالیا یکی از سخت گیرانه ترین محدودیت های سفر را بری کند کردن شیوه کرونا اعمال کرد، مرزهای این کشور از ماه مارس بسته شده بود. اما حالا نخست وزیر این کشور، اسکات موریسون، به دنبال راهی برای احیای گردشگری است تا کشورش را از اولین رکودش در طی سه دهه گذشته برهاند.

امید تازه برای باز شدن راهروهای سفر در آسیا ـ اقیانوسیه

موریسون در یک کنفرانس تلویزیونی اعلام داشت: چند کشور هستند که در زمینه بهداشت و سلامت عملکرد خوبی داشته اند و ا سترالیا و این کشورها میزان پیروزیت برابری داشته اند.

استرالیا بهتر از سایر کشورها توانسته است شیوع بیماری را تحت کنترل خود بگیرد. در این کشور 27هزار و 256 مورد بیمار شناسایی شده است که 898 نفر از آنها درگذشته اند. اگر بخواهیم مقایسه کنیم بریتانیا 590هزار و 844 بیمار را شناسایی کرده است که از این میان 42هزار و 760 نفر فوت کرده اند.

البته موریسون عنوان کرده است که باید با احتیاط کامل این سفرها را برنامه ریزی کرد: ما باید در این زمینه جانب احتیاط را رعایت کنیم و بسیار محتاطانه عمل کنیم. کوید 19 هنوز جایی نرفته است و در تمام کشورها وجود دارد. به علاوه، امروز نسبت به شش ماه گذشته چیزی از تهاجم و کشندگی آن هم کاسته نشده است.

استرالیا شاهد موج دوم کرونا در ویکتوریا بوده است و ملبورن همچنان در قرنطینه به سر می برد. اما اعداد و ارقام نسبت به ماه های گذشته کاهش چشمگیری داشته اند. دولت امروز 12 مورد ابتلای جدید را در این منطقه گفت و تعداد کل مبتلایان جدید استرالیا 19 نفر بوده است. از این میان فقط یک نفر فوتی در این تاریخ به ثبت رسیده است.

استرالیا تا به اینجای کار هم پیروز شده است یک راهروی سفر را در هفته های گذشته به راه بیندازد. نیوزلندی ها قادر خواهند بود بدون نیاز به قرنطینه شدن از روز جمعه همین هفته به برخی از ایالت های استرالیا سفر کنند. از طرف دیگر، استرالیایی ها هم می توانند بدون قرنطینه شدن وارد خاک نیوزلند شووند.

نیوزلند که اغلب به عنوان کشوری شناخته می شود که توانسته است به خوبی از پس کنترل کوید 19 بربیاید، بعد از یک ابتلای گروهی در اوکلند در ماه اوت شاهد موج تازه ای از موارد ابتلای جدید بود. هرچند، ردگیری افرادی که با این مبتلایان جدید در تماس بودند به دولت کمک کرد تا از یک شیوع عمده در سطح کشور جلوگیری شود.

نخست وزیر نیوزلند، جاسیندا آردرن عنوان نمود که مقامات کانبرا (پایتخت استرالیا) در ابتدا قصد داشتند یک رویکرد کشوری را اعمال کنند، اما ما معتقد بودیم که این انتخاب باعث می شود کارها کُند پیش برود.

درعوض، یک رویکرد نقطه ای اتخاذ شد که امکان سفر به مناطقی که دارای تعداد موارد ابتلای معینی در یکی از ایالت های استرالیا هستند فراهم شود.

در روزهای اول این عالم گیری، راهروهای سفر به عنوان راهی برای پیش بردن اقتصاد گردشگری پیشنهاد می شدند. کره جنوبی یک همکاری چهارجانبه با تایوان، تایلند و سنگاپور پیشنهاد داد، در حالی که ژاپن، که یکی از سخت گیرانه ترین ممنوعیت های سفر را در همان ابتدای شیوع ویروس به اجرا درآورده بود، پیشنهاد کرد 10 کشور آسیایی دیگر هم در این همکاری ها حضور داشته باشند، ازجمله چین، کره جنوبی، سنگاپور و مالزی.

اما با اوج گیری مجدد موارد ابتلا در سرتاسر آسیا، بسکمک از مقامات گردشگری پیشنهاد دادند که مرزها دست کم تا سال 2021 باز نشود.

اروپا در بازگشایی و ایجاد امکان سفر بین کشورها پیروزیت بیشتری داشته است. در ماه ژوئن، مرزها مجددا بازگشایی شد، هرچند در طول چند ماه پیش از آن برخی کشورها ممنوعیت های سفر جدیدی را برای کشورهایی که موارد ابتلای کوید 19 آنها فرایند افزایشی داشتند، اعمال کردند.

فهرست راهروی سفر برتانیا اولین بار در 11 جولای رونمایی شد و 59 کشور در آن وجود داشتند که بریتانیایی ها می توانستند بدون نیاز به قرنطینه شدن در زمان بازگشت به آنها سفر کنند. از ان زمان تعدادی از مقاصد گردشگری برتر دنیا، من جمله فرانسه، اسپانیا، پرتقال، کرواسی و بخش هایی از جزایر یونانی از فهرست سبز خط خورده اند. حالا فقط 17 مقصد هستند که مسافران بریتانیایی می توانند به آنها سفر کنند.

گفته می شود اروپا در حال کار بر روی یک سیستم چراغ راهنمایی است که کشورها را بر اساس نرخ ابتلا به ویروس کرونا با رنگ های مختلف کدبندی می کند.

منبع: گردشبان
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 776

به "امید تازه برای باز شدن راهروهای سفر در آسیا ـ اقیانوسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امید تازه برای باز شدن راهروهای سفر در آسیا ـ اقیانوسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید