جنجال درباره اقدام وزارت امنیت داخلی آمریکا علیه خبرنگارانی که اعتراضات را پوشش می دهند

به گزارش سفر به مالزی، وزارت امنیت داخلی آمریکا روز جمعه از توقف گردآوری گزارش های اطلاعاتی خبرنگاران درباره اعتراضات پورتلند خبر داده است.

جنجال درباره اقدام وزارت امنیت داخلی آمریکا علیه خبرنگارانی که اعتراضات را پوشش می دهند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، وزارت امنیت داخلی آمریکا روز جمعه بیان نمود: گردآوری گزارش های اطلاعاتی خبرنگاران درباره پوشش اعتراضات پورتلند متوقف خواهد شد و تحقیقات داخلی را درباره این گونه اقدامات آغاز خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، بیانیه وزارت امنیت داخلی آمریکا پس از آن صادر شده است که روز جمعه گزارش هایی منتشر شد که نشان می داد این وزارتخانه گزارش های اطلاعاتی را درباره تعدادی از خبرنگاران ایجاد کرده است، خبرنگارانی که ظاهرا اطلاعات محرمانه و غیر طبقه بندی شده ای را درز داده اند که منجر به افزایش نقدها از این وزارتخانه درباره نقض حقوق خبرنگاران بوده است.

الکسی ولتورنیست سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا در این باره گفت: به محض آگاهی از این موضوع، ولف وزیر موقت امنیت داخلی آمریکا دستور توقف جمع آوری اطلاعات درباره این خبرنگاران را صادر کرده است. وزیر امنیت داخلی آمریکا دستور تحقیق فوری درباره این موضوع را داده است. وزیر موقت متعهد است تا اطمینان دهد وزارت امنیت داخلی به اصول حرفه ای خود پایبند است و به حقوق مدنی و آزادی های مدنی احترام می گذارد.

این در شرایطی است که خبرنگاران آمریکایی طی هفته های اخیر بارها اخبار و فیلم و عکس های زیادی را درباره اعتراضات اخیر پورتلند منتشر کرده اند.

این اقدام وزارت امنیت داخلی آمریکا با مخالفت شدید نمایندگان دموکرات روبرو شده است. در حالی که اعتراضات در شهر پورتلند در مخالفت با رفتارهای نژادپرستانه و وحشیگری پلیس همچنان ادامه دارد، استقرار نیروهای فدرال به بهانه محافظت از ساختمان ها و اموال دولتی موجب تشدید خشونت ها شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 651

به "جنجال درباره اقدام وزارت امنیت داخلی آمریکا علیه خبرنگارانی که اعتراضات را پوشش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال درباره اقدام وزارت امنیت داخلی آمریکا علیه خبرنگارانی که اعتراضات را پوشش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید