تکمیل واکسیناسیون پزشکان علیه کرونا تا سرانجام تیر ، شرایط عوارض واکسن ها تا به امروز

به گزارش سفر به مالزی، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به شرایط عوارض احتمالی واکسن کرونا بعد از تزریق در جامعه پزشکی، از اتمام واکسیناسیون جامعه پزشکی بخش خصوصی تا سرانجام تیر ماه اطلاع داد.

تکمیل واکسیناسیون پزشکان علیه کرونا تا سرانجام تیر ، شرایط عوارض واکسن ها تا به امروز

به گزارش خبرنگاران، دکتر حسین کرمانپور در تبادل نظر با ایسنا درباره شرایط واکسیناسیون جامعه پزشکی علیه کرونا که از سوی سازمان نظام پزشکی انجام می گردد، گفت: سایتی از سوی سازمان نظام پزشکی برای آن دسته از جامعه پزشکی که واکسن کرونا دریافت نموده اند، راه اندازی کردیم و اکنون یک ارزیابی اولیه از عوارضی که بر اثر تزریق واکسن کرونا ایجاد شده، داریم.

وی اضافه کرد: بر این اساس نزدیک به 80 درصد افرادی که از جامعه پزشکی واکسن دریافت کردند، هیچ عارضه ای نداشتند. در عین حال نزدیک به چهار درصد بستری شدند و در 16 درصد مابقی هم از عوارضی از مختصر تا عوارض نگران نماینده ایجاد شده که با دارو مرتفع شده است.

کرمانپور درباره شرایط دوز دوم تزریق ها گفت: افرادی که واکسن اسپوتنیک را دریافت نموده اند، دوز دوم شان را تزریق نموده اند. بر این اساس تقریبا افراد بالای 50 سال در جامعه پزشکی واکسیناسیون شان تمام شد. البته چند درصدی شان باقی ماندند که احتمالا شنبه و یکشنبه هفته دیگر آنها هم دوز دوم واکسن را تزریق می نمایند.

وی ادامه داد: بنابراین تزریق اسپوتنیک برای افراد جامعه پزشکی بالای 50 سال تقریبا تمام شده تلقی می گردد. از هفته های بعد هم دوز دوم افرادی که واکسن آسترازنکا زدند، تزریق می گردد.

کرانپور گفت: بنابراین تا انتهای تیر ماه کل جامعه پزشکی بخش خصوصی واکسن هایشان را دریافت خواهند کرد و در بخش دولتی هم که به افراد جامعه پزشکی از سوی دانشگاه ها واکسن تزریق شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1236

به "تکمیل واکسیناسیون پزشکان علیه کرونا تا سرانجام تیر ، شرایط عوارض واکسن ها تا به امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل واکسیناسیون پزشکان علیه کرونا تا سرانجام تیر ، شرایط عوارض واکسن ها تا به امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید