توسعه رشته های دانشگاهی در جهت رفع نیازهای جزیره باشد

به گزارش سفر به مالزی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مسئولان کشور امروز قشم به عنوان یکی از قطب های اصلی شیلات کشور پذیرفته اند و ادامه موفقیت در این جهت نیازمند برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی در منطقه است.

توسعه رشته های دانشگاهی در جهت رفع نیازهای جزیره باشد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی در دیدار با رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم اظهار کرد: انجام کارهای زیربنایی لازمه تجهیز و توسعه دانشگاه و فضاهای علمی است که خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم اجرایی شده است.

وی ادامه داد: مطالعه، آسیب شناسی و برنامه ریزی مدون و دقیق یکی از نیازهای اصلی حرکت به سوی توسعه پایدار در جزیره قشم است که با استفاده از ظرفیت دانشگاه آزاد، می توان با سرعت بیشتری این راستا را طی کرد.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم با تاکید بر ضرورت تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمند در جزیره، شرح داد: تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص یکی از اولویت ها و برنامه های اصلی سازمان منطقه آزاد قشم است که برای رسیدن به این مهم همکاری با دانشگاه ها، به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته مومنی؛ با توجه به سرعت سریع پیشرفت و توسعه در جزیره قشم در حوزه های مختلف گردشگری، عمرانی، اقتصادی، بازرگانی و... نیازمند نیروهای متخصص و توانمند هستیم.

وی با اشاره به صحبت های مطرح شده در جلسه با دکتر طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی در اواخر شهریورماه، یادآور شد: اتفاق نظر خوبی برای توسعه فعالیت های علمی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم ایجاد شده و منابع آن تامین شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: توسعه تجهیزات و رشته های آموزشی دانشگاه آزاد باید مبتنی بر رفع نیازهای منطقه برای انجام توسعه پایدار و اشتغالزایی صورت گیرد.

مومنی با اشاره موقعیت ویژه منطقه آزاد قشم در جهت پرورش، تولید و بهره برداری از طرح های شیلاتی، گفت: مسئولان کشور امروز قشم به عنوان یکی از قطب های اصلی شیلات کشور پذیرفته اند و ادامه موفقیت در این راستا نیازمند برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی است.

وی در خاتمه گفت: سازمان منطقه آزاد قشم آماده همکاری و همراهی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم برای انجام کارهای علمی و پژوهشی، راه اندازی کلینیک تخصصی پزشکی و رسیدن به اهداف مشترک می باشد.

براساس این گزارش رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم نیز در این جلسه اظهار کرد: ماموریت های جدیدی برای توسعه و پیشرفت واحد قشمطراحی شده و مقرر شده تا این برنامه ها در اسرع وقت مورد پیگیری و اجرا قرار گیرند.

مهدی دسینه ادامه داد: افزود: یکی از مهمترین اهداف و طرح های مورد نظر دانشگاه آزاد واحد قشم، ایجاد مرکز تحقیقاتی شیلات و آبزی پروری جهت بهینه سازی سیستم های پرورش، توسعه روش های نوین تولید و بهره برداری آبزیان است که مراحل مقدماتی آن اجرا شده و امیدواریم هرچه سریعتر به مرحله بهره برداری برسد.

وی از برنامه ریزی برای راه اندازی کلینیک تخصصی پزشکی در قشم را به عنوان یکی دیگر از طرح های آینده دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم یاد کرد و افزود: این واحد دانشگاهی علاوه بر تأثیرگذاری در ارتقاء سطح آموزشی، موظف به انجام ماموریت های در حوزه اجتماعی نیز هست و احداث دانشکده پزشکی و پیراپزشکی به همراه کلینیک تخصصی در راستای همین موضوع برنامه ریزی شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم شرح داد: یکی از اهداف مورد نظر برای افزایش رشته های جدید در دانشگاه آزاد قشم این است که پرورش نیروی انسانی ماهر و متخصص باید هماهنگ با سیاست های تدوین شده و نیازهای موجود در منطقه باشد.

گفتنی است پیش از آغاز این جلسه رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان به همراه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم با حضور در مزار شهدای گمنام این دانشگاه با آرمان های شهدا تجدید پیمان نمودند. همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بازدیدی از محل دانشکده پزشکی، بخش های مختلف و آزمایشگاه های این واحد دانشگاهی داشتند و در جریان اقدامات اجرا شده در این مجموعه قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 813

به "توسعه رشته های دانشگاهی در جهت رفع نیازهای جزیره باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه رشته های دانشگاهی در جهت رفع نیازهای جزیره باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید