بخشنامه ای که روی حاجی فیروز را سفید کرد

به گزارش سفر به مالزی، تهران (پانا) - سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به نامه معاون فرهنگی اجتماعی مبنی بر لزوم عدم استفاده از حاجی فیروز با صورت سیاه در برنامه های شهرداری تهران گفت: دستور به توقف یک امر دایر فرهنگی و دستورناپذیر ندهید.

بخشنامه ای که روی حاجی فیروز را سفید کرد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش فارس، محمدرضاجوادی یگانه، معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در ابلاغیه ای به بخش های مختلف شهرداری بیان کرد: از حاجی فیروز سیاه استفاده نکنید؛ نژادپرستانه است.

معاون حناچی از مدیران عامل بهشت زهرا (س)، تاکسیرانی، مترو و اتوبوسرانی خواست در خصوص فهم حاجی فیروز به او یاری نمایند.

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به نامه معاونت فرهنگی اجتماعی مبنی بر لزوم عدم استفاده از حاجی فیروز با صورت سیاه در برنامه های شهرداری تهران در صفحه شخصی خود در توئیتر اظهارداشت: برای دکتر جوادی به عنوان یک جامعه شناس بادانش، احترام فراوان قائلم؛ اما به عنوان یک فرد علاقمند با مختصر مطالعاتی در حوزه فرهنگ و ادبیات، منطق اقدام ایشان را درک نمی کنم.فارغ از ریشه ها، در کجای فرهنگ ایرانی دوگانه نژادسیاه/نژادسفید دارای موضوعیت بوده؟!

این نامه، از یک مرجع رسمی در حوزه مدیریت فرهنگی، چیزی جز پذیرش و رسمیت دادن به یک دوگانه ناموجود یا حداقل بسیار کمرنگ نیست.شهرداری دستگاه اجرایی است. پژوهش و تبادل نظر و کشف حقایق را به ساحت خاص خود بسپارید و دستور به توقف یک امر دایر فرهنگی و دستورناپذیر ندهید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1051

به "بخشنامه ای که روی حاجی فیروز را سفید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشنامه ای که روی حاجی فیروز را سفید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید