آمار مخارج هلال احمر در بحث کووید19 را اعلام می کنم، مردم باید بدانند به کجا کمک کردند

به گزارش سفر به مالزی، رئیس جمعیت هلال احمر گفت : تمام آمار و اطلاعات را اعلام خواهم کرد تا مردم بدانند پول هایشان در کجا خرج شده است تا به سازمان های مردم نهاد اعتماد کنند.

آمار مخارج هلال احمر در بحث کووید19 را اعلام می کنم، مردم باید بدانند به کجا کمک کردند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، کریم همتی رییس سازمان هلال احمر در نشست بررسی کمک های خیران در زمان شیوع کرونا ضمن تشکر از خیریه ها گفت:ما باید به مردم کمک کنیم و مردم نیز باید در کنار ما باشن همه خیرین از مال گذشتن و کمک کردند.

وی ادامه : ما باید کاری کنیم مردم به ما اعتماد کنند و شفاف باشیم و ما در بحث کرونا همدلی را به خوبی دیدیم و کمک های خوبی انجام شد بالغ بر 410میلیارد ریال کمک به هلال شد.

همتی گفت:تمام آمار و اطلاعات را اعلام خواهم کرد تا مردم بدانند پول هایشان در کجا خرج شده است تا به سازمان های مردم نهاد اعتماد کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: به علاوه بیش از 50 هزار بسته معیشتی و غذایی میان هموطنان توزیع شده و بیش از 500 هزار بسته بهداشتی نیز به دست بیماران، خانواده های آن ها و نیازمندان رسیده و خواهد رسید. هدف هلال احمر تحت پوشش قرار دادن معیشت 100 هزار خانوار است و با همکاری تشکل ها می توان این رقم را به 200 هزار خانوار رساند.

همتی تاکید کرد: از وزارت رفاه تقاضا داریم تا برای نهاد ها تقسیم کار کرده و رسیدگی به هر ناحیه از کشور را به یک نهاد خاص اختصاص دهد. از سوی دیگر مؤسسات خیریه نیز باید در برابر جمع آوری کمک های مردمی هدفمند بوده و شناسنامه دار باشند.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: خیرین بیش از 100 دستگاه ونتیلاتور را در اختیار سیستم درمانی کشور گذاشتند و این اتفاق بزرگی بود.

همتی ادامه داد: کشور ما در هر لحظه در معرض خطر و آسیب است و باید آمادگی خود را افزایش دهیم. خوشبختانه در کشور ما به رغم تمامی مسائل پیش از کرونا از جمله تحریم ها، شاهد عدم بروز مسائل جدی به دلیل همکاری نهاد ها و خیرین بودیم. جمعیت هلال احمر وظیفه جمع آوری کمک های مردمی را بر عهده دارد و این امر با کمک خیرین با قوت بیشتری انجام خواهد شد.

وی اعلام کرد: تمامی آمارها، مبالغ و ارقام به اطلاع مردم خواهد رسید و هلال احمر امین کمک های مردم خواهد بود.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان تاکید کرد: از وزارت رفاه می خواهیم تا با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اطلاعات گروه های هدف برای کمک رسانی به ویژه کمک رسانی معیشتی را به اطلاع نهادها، تشکل ها و خیریه ها برساند و ما آمادگی رسیدگی به این خانوار ها را از فردا داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 455

به "آمار مخارج هلال احمر در بحث کووید19 را اعلام می کنم، مردم باید بدانند به کجا کمک کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار مخارج هلال احمر در بحث کووید19 را اعلام می کنم، مردم باید بدانند به کجا کمک کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید