شروع پرداخت وام 100 میلیونی ازدواج ؛ شرایط دریافت ، امکان تجمیع با وام مسکن؟

به گزارش سفر به مالزی، بانک عامل بخش مسکن پرداخت وام 100 میلیون تومانی ازدواج را شروع نموده و این در حالی است که مرکز پژوهش های مجلس پیشنهاد داده بود تسهیلات صندوق مسکن یکم با تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تجمیع گردد.

شروع پرداخت وام 100 میلیونی ازدواج ؛ شرایط دریافت ، امکان تجمیع با وام مسکن؟

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش سفر به مالزی به نقل از مهر، بانک عامل بخش مسکن بیان کرد: بر اساس بند الف تبصره 16 قانون بودجه سال 1399 کل کشور مقرر شده است: به منظور حمایت از ازدواج جوانان، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج هایی که تاریخ عقد آنان بعد از اول فروردین ماه 96 است و تا به امروز تسهیلات ازدواج دریافت نکرده اند، پرداخت گردد.

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هریک از زوج ها در سال 1399 پانصد میلیون (500.000.000) ریال با دوره بازپرداخت هفت ساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است.

همچنین نرخ کارمزد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج همچنان 4 درصد معین شده است.

بر همین اساس، بخشنامه جدید مبنای عملکرد شعب بانک مسکن در مورد پرداخت تسهیلات ازدواج در امسال قرار خواهد گرفت.

مطابق با بخشنامه ابلاغی افراد مندرج در مفاد ماده 50 قانون خدمات رسانی به ایثارگران، می توانند به میزان 2 برابر افراد عادی یعنی مبلغ یک میلیارد ریال مطابق با شرایط و ضوابط معین شده از این تسهیلات استفاده نمایند.

این بخشنامه می افزاید: در اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، احراز توانایی اقتصادی متقاضیان در بازپرداخت اقساط بر اساس ضوابط جاری بانک الزامی است.

مطابق با شرایط پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، افزایش سقف تسهیلات موصوف قابل تسری به تسهیلات گیرندگان قبلی (پس از ثبت قطعی قرارداد) نخواهد بود.

رعایت سایر شرایط و ضوابط مندرج در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جهت دریافت تسهیلات مذکور الزامی می باشد.

  • پیشنهاد تجمیع وام ازدواج و مسکن یکم عملی می گردد؟

شهریور سال گذشته، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی پیشنهاد داده بود تا تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم تجمیع گردد تا قدرت خرید زوجین جوان افزایش یابد.

این پیشنهاد د ر زمانی ارائه شد که وام ازدواج برای زوجین، 60 میلیون تومان بود که همان زمان با مخالفت معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به بهانه تورم زا بودن افزایش رقم وام مسکن روبه رو شد.

این در حالی است که به دلیل کاهش شدید معاملات در بازار مسکن و همچنین کوچ نقدینگی به بازارهای موازی، کارشناسان معتقدند حجم معاملات سوداگرانه به حداقل خود در سال های اخیر رسیده و در حال حاضر خریداران مصرفی هستند که قیمت گذاری در بازار مسکن را در اختیار دارند.

مجموع وام مسکن یکم زوجین + وام ازدواج زوجین + وام جعاله + سپرده صندوق یکم: 380 میلیون تومان

در حال حاضر رقم تسهیلات مسکن زوجین از محل صندوق پس انداز مسکن یکم در تهران 160 میلیون تومان است؛ با توجه به اینکه امکان دریافت وام جعاله 40 میلیون تومانی هم برای متقاضیان تسهیلات مسکن یکم وجود دارد، رقم این تسهیلات به 200 میلیون تومان می رسد.

از سوی دیگر 80 میلیون تومان سپرده اولیه متقاضیان دریافت این تسهیلات نیز همزمان با اصل وام، قابل برداشت می گردد که در صورت تجمیع وام مسکن یکم با وام 100 میلیون تومانی ازدواج، زوجین تهرانی می توانند 380 میلیون تومان نقدینگی از بانک مسکن دریافت نمایند.

با توجه به اینکه بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت مسکن در اسفند ماه سال گذشته در تهران در 12 منطقه که عمدتاً مناطق میانی و جنوبی پایتخت هستند، متری 7 تا 11 میلیون تومان (بسته به هر منطقه) در نوسان است، زوجین می توانند در این مناطق منازل مسکونی 40 تا 60 متری خریداری نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 336

به "شروع پرداخت وام 100 میلیونی ازدواج ؛ شرایط دریافت ، امکان تجمیع با وام مسکن؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع پرداخت وام 100 میلیونی ازدواج ؛ شرایط دریافت ، امکان تجمیع با وام مسکن؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید