5 قرارداد طرح مشترک دانشگاه رازی و شرکت نفت و گاز غرب رونمایی شد

به گزارش سفر به مالزی، همزمان با نمایشگاه استانی دستاورد های پژوهش و فناوری در دانشگاه رازی از 5 قرارداد طرح پژوهشی مشترک این دانشگاه و شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در حوزه های مختلف تخصصی رونمایی شد.

5 قرارداد طرح مشترک دانشگاه رازی و شرکت نفت و گاز غرب رونمایی شد

به گزارش گروه دانشگاه سفر به مالزی به نقل از دانشگاه رازی، همزمان با نمایشگاه استانی دستاورد های پژوهش و فناوری در دانشگاه رازی از 5 قرارداد طرح پژوهشی مشترک این دانشگاه و شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در حوزه های مختلف تخصصی رونمایی شد.

این طرح ها شامل حذف زیستی هیدروکربن های نفتی به روش در محل با استفاده از باکتری های جدا شده از خاک آلوده منطقه بهره برداری نفت شهر و کنسرسیوم میکروبی آن ها، تهیه نقشه و توپولوژی بستر مخابراتی و بهینه سازی لینک های ارتباطی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، طراحی، مشاوره و پیاده سازی پورتال و فرآیند گزارش های مدیریتی فراوری شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، پروژه بازنگری و بهبود زیرساخت شبکه و دیتاسنتر شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و پایش و ارزیابی، درد های اسکلتی- عضلانی و دفورمیتی های ساختار قامتی، ارگونومیک محیط کار و ارتباط آن با شاخص های مرتبط با بهره وری کارکنان شرکت نفت و گاز غرب می باشد.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه، با حضور رئیس و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی و مدیران مجموعه سفیران از 12 عنوان طرح پژوهشی مشترک این شرکت و دانشگاه رونمایی نیز رونمایی شد.

این طرح ها شامل کشت ایروپونیک گیاهان دارویی (بابا آدم، سرخارگل) به منظور فراوری تجاری ریشه، ساخت دستگاه برداشت مکانیزه گل گاوزبان ایرانی، فراوری صنعتی کود های پودری NPK، فراوری صنعتی رنگدانه ضد خوردگی بر پایه سیلیکات برای استفاده در پوشش های اپوکسی، فراوری صنعتی رنگدانه های ضد خزه و ضد جلبک بر پایه مس به منظور استفاده در پوشش های اپوکسی و فراوری صنعتی انواع غلظت دهنده رنگ های پایه آبی با استفاده از مواد سلولزی یا پلیمری با پایداری و اثربخشی بالا می باشد.

از دیگر عناوین این طرح ها می توان به فراوری صنعتی ضد کف سیلیکونی و یا غیر سیلیکونی با خاصیت کف زدایی بالا به منظور استفاده در رنگ های پایه آبی، فراوری صنعتی دیسپرس کننده به منظور استفاده در رنگ های پایه آبی، فراوری صنعتی پوشش پایه آبی خود تمیز شونده، فراوری صنعتی سورفکتانت های سیلیکونی به عنوان ضد فوم در صنعت رنگ و روان ساز ها در پالایشگاه، ساخت دستگاه تبدیل کننده ضایعات مفتولی به شبکه فلزی و فراوری سورفکتانت های آتش خاموشکُن در کپسول های ضد حریق اشاره نمود.

مجموعه سفیران شامل 6 شرکت تخصصی فراوریی در حوزه های مختلف بوده که توسط جمعی از دانش آموختگان دانشگاه رازی و با مشارکت اعضای هیئت علمی این دانشگاه تأسیس شده و مشغول به فعالیت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 149

به "5 قرارداد طرح مشترک دانشگاه رازی و شرکت نفت و گاز غرب رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 قرارداد طرح مشترک دانشگاه رازی و شرکت نفت و گاز غرب رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید