پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در چهارمحال و بختیاری گشایش یافت

به گزارش سفر به مالزی، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در دانشگاه شهرکرد با حضور مسئولان استانی و دانشگاهی گشایش یافت.

پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در چهارمحال و بختیاری گشایش یافت

اسماعیل پیرعلی دبیر کمیته نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار 17 آذرماه در این آیین، اظهار کرد: سال جاری تصمیم برآن شد که دبیرخانه و محل برپایی نمایشگاه به منظور فرهنگ سازی برای دانشجویان و اعضای هیات علمی و ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان در دانشگاه شهرکرد باشد.

وی اضافه کرد: ممکن است این نمایشگاه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه انتها نامه ها و رفتن به سمت پژوهش مسئله محور و فناور الگو قرار گیرد.

پیرعلی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در 26 غرفه برپا شده است، توضیح داد: دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فناوری هر کدام دارای 4 غرفه و مابقی متعلق به دستگاه هایی هستند که به نحوی در پژوهش و فناوری دست دارند و آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناوری خود را در معرض دید قرار داده اند.

وی از رونمایی 5 دستاورد پژوهشی و فناوری در این نمایشگاه اطلاع داد و گفت: این دستاوردها مربوط به شرکت های فناور و دانش بنیان، مرکز رشد دانشگاه شهرکرد، اداره کل زندان های استان و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی در حوزه گیاهان دارویی است.

رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: نمایشگاه به مدت یک هفته در دانشگاه شهرکرد دایر است که در کنار نمایشگاه، کارگاه های آموزشی به منظور راه اندازی استارتاپ شرکت های فناور و دانش بنیان و آشنایی با اکوسیستم کسب و کار کارآفرینی برگزار می گردد.

در ادامه سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه ها تبدیل علم به ثروت بوده است، دانشجویانی که دارای ایده هستند می توانند در مراکز مختلف پژوهشی - تحقیقاتی ایده خود را پرورش دهند و در نهایت علم را به ثروت تبدیل و تجاری سازی نموده تا بتوانند مسائل و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد را رفع نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 75

به "پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در چهارمحال و بختیاری گشایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در چهارمحال و بختیاری گشایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید