چاهی که مدیران پرسپولیس برای باشگاه کنده اند

به گزارش سفر به مالزی، آنالیز قرارداد پرسپولیس و کارگزارش نشان می دهد شرکت کارگزار عملا مسئولیتی در قبال انتشار مطالب روی شبکه های اجتماعی باشگاه ندارد.

چاهی که مدیران پرسپولیس برای باشگاه کنده اند

به گزارش خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس پس از انتشار یک پست اینستاگرامی عجیب درباره جنگ سال های دور ایران و هند، حالا با شکایت رسمی فدراسیون فوتبال هند، با خطر مجازات سنگین روبه رو است اما نکته مهم ماجرا اینجاست که پرسپولیس درحالی خود را برای مجازات های احتمالی آماده می نماید که عملا اختیاری برای اداره فضاهای رسانه ای خود ندارد.

شاید عجیب و باورنکردنی به نظر برسد اما بر اساس قرارداد باشگاه پرسپولیس و شرکت کارگزارش که به امضای مدیرعامل وقت یعنی محمدحسن انصاری فرد رسیده، تمام فضاهای رسانه ای باشگاه اعم از صفحه رسمی اینستاگرامی، حساب توییتر، کانال تلگرامی و سایت رسمی باشگاه در اختیار کارگزار قرار گرفته تا عملا رسانه باشگاه خارج از باشگاه اداره گردد. توجیه این عمل هم فعالیت های تبلیغاتی برای درآمدزایی اعلام شد اما عملا باشگاه از این راه درآمد چشمگیری کسب نکرد.

نکته بدتر ماجرا این است که پس از فسخ قرارداد طرفین در اردیبهشت 99، در الحاقیه جدید که به امضای مهدی رسول پناه و علی رغبتی رسیده، باشگاه دوباره اداره فضاهای رسانه ای خود را به کارگزار واگذار کرد با این تفاوت که این بار در قرارداد ذکر شد که مالکیت این فضاها در اختیار پرسپولیس است اما اداره آن با کارگزار خواهد بود. در بند 2/9 این الحاقیه که در تاریخ 99/02/22 به امضا رسیده، آمده است: کلیه درگاه های ارتباطی باشگاه اعم از وب سایت، شبکه های اجتماعی و غیره در مالکیت باشگاه بوده و در طول قرارداد در اختیار کارگزار قرار گرفته است. در ادامه نوشته شده: باشکاه مسئولیت فراوری اخبار رسمی، موضع گیری های رسمی، صدور بیانیه ها و اطلاعیه های رسمی را بر عهده خواهد داشت که می بایست در اختیار کارگزار قرار داده و کارگزار موظف است در زمانبندی مورد نظر باشگاه، به انتشار آن اقدام نماید. همچنین کارگزار مخیر است در مورد ایجاد پروتکل های امنیتی، برنامه ریزی، سوژه یابی، فراوری محتوای خبری و سرگرمی، انتخاب برنامه سازان، تهیه کنندگان و مجریان، در چارچوب درآمدزایی و اهداف قرارداد و نحوه انتشار با رعایت شئونات باشگاه و قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تصمیمگیری و اقدام کند.

در واقع بر اساس این بند، کارگزار در فراوری محتوای خبری و سرگرمی مختار است اما مسئولیت هیچ یک از فعالیت های خود در رسانه های رسمی باشگاه را نپذیرفته است!

پس انتشار آن پست جنجالی، باشگاه پرسپولیس مجبور به عذرخواهی رسمی شد و اعلام نمود که انتشار آن پست با باشگاه هماهنگ نشده بود اما آنالیز قرارداد باشگاه با کارگزار نشان می دهد عملا کارگزار تعهدی برای هماهنگی جهت انتشار محتوای فراوری شده خود نداشته است. این یعنی پرسپولیس باید تاوان بی خردی یک فرد را بدهد در حالی که کارگزار هیچ مسئولتی در قبال آن ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1102

به "چاهی که مدیران پرسپولیس برای باشگاه کنده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاهی که مدیران پرسپولیس برای باشگاه کنده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید