میلگرد ارزان شد ، قیمت میلگرد 12 تا 13 هزار تومان

به گزارش سفر به مالزی، به گزارش خبرنگاران، با کاهش قیمت دلار، قیمت میلگرد حدود هزار تومان ارزان شده است. با توجه به نزدیکی انتخابات امریکا، آیا در صورت کاهش قیمت دلار، قیمت میلگرد و آهن هم کاهش می یابد؟ رئیس اتحادیه آهن فروشان تهران گفت: قیمت آهن ارتباط مستقیمی با قیمت دلار دارد. چنانچه قیمت دلار کم یا زیاد شود، قیمت آهن هم به همان میزان گران یا ارزان می شود.

میلگرد ارزان شد ، قیمت میلگرد 12 تا 13 هزار تومان

حمیدرضا رستگار اضافه نمود: قیمت هر کیلو میلگرد بین 12 هزار 500 تومان تا 13 هزار تومان است. هر چند که این نرخ ها قیمت واقعی میلگرد نیست اما متاسفانه به دلیل کارکرد نامناسب در شبکه تولید، توزیع و بورس این بازار با چالش های عدیده ای روبرو شده است. حتی با نوسان اخیر قیمت فولاد و تاثیرگذاری آن بر زنجیره آهن و میلگرد، بسیاری از فعالان این صنف متضرر شدند و بنگاه های خود را تعطیل کردند.

حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه آهن فروشان می گوید:اینکه در بازار آهن، قیمت ها بر اساس نرخ دلار تغییر کند، کار غیر منطقی است؛ چرا که آهن کالایی است که صفر تا 100 آن در داخل کشور تولید می شود

اما چرا قیمت آهن وابسته به قیمت دلار است؟ رستگار در این خصوص گفت: اینکه در بازار آهن، قیمت ها بر اساس نرخ دلار تغییر کند، کار غیر منطقی است؛ چرا که آهن کالایی است که صفر تا 100 آن در داخل کشور تولید می شود. یعنی تغییر قیمت آهن، فولاد و میلگرد با نرخ دلار هرگز علمی و منطقی نیست.

رستگار با اشاره به اعمال محدودیت های صادراتی در صنعت آهن گفت: تحریم های اخیر نه تنها بازار آهن را با مشکل روبرو کرده است بلکه محدودیت های صادراتی نیز در این صنعت ایجاد شده است. این در حالی که در این شرایط بیشترین لطمه را تولیدکننده واقعی می بینند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 781

به "میلگرد ارزان شد ، قیمت میلگرد 12 تا 13 هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلگرد ارزان شد ، قیمت میلگرد 12 تا 13 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید