قیمت مسکن در مناطق مصرفی پایتخت امروز 14 بهمن 99

به گزارش سفر به مالزی، تحقیقات میدانی از شرایط قیمت مسکن در مناطق مصرفی پایتخت از کاهش قیمت در این مناطق به استناد اظهارات بعضی واسطه های ملکی فعال حکایت دارد.

قیمت مسکن در مناطق مصرفی پایتخت امروز 14 بهمن 99

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش دنیای اقتصاد، بازار مسکن پایتخت طی ماه های گذشته به واسطه کاهش ریسک های مالی با ریزش قیمت روبرو شده است. اثر این ریزش در بعضی مناطق محسوس و در بعضی مناطق نیز کمتر است. بر اساس گفته بعضی واسطه های ملکی مناطق مصرفی واقع در مرز شمالی و جنوبی پایتخت، افت قیمت در این مناطق محسوس بوده به این ترتیب که عموما قیمت مسکن در مناطق 9 و 10 به عنوان مناطق مصرفی واقع در مرز شمالی و جنوبی تهران بین 2 تا 3 میلیون تومان کاهش پیدا نموده است.

این کاهش قیمت در فاصله ماه های آذر تا دی در بازار مسکن این مناطق اتفاق افتاده است. ضمن اینکه در سایر مناطق مصرفی پایتخت (چهار و پنج) که حدود 25 درصد از معاملات را به خود اختصاص می دهند، افت قیمت حتی در بسیاری از فایل های عرضه شده طی یک ماه گذشته تا 5 میلیون تومان از سوی بعضی واسطه های ملکی اعلام شده است.

در همین زمینه آنالیز بعضی فایل های عرضه شده از سوی مالکان نشان می دهد بعضی مالکان در مناطق مصرفی از قیمت های پیشنهادی خود عقب نشینی کردند.

این افت قیمت ها در حالی است که آمار های رسمی نیز از توقف جهش قیمتی مسکن طی دو ماه پایانی آذر ماه گذشته در بازار مسکن حکایت دارد. توقف جهش قیمتی مسکن از آبان ماه شروع شد و قیمت مسکن کمتر از 2 درصد جهش کرد. اما در آذرماه آمار رسمی، تورم منفی قیمت را روایت کرد. هر چند در دی ماه باز هم میانگین قیمت ها نسبت به آذرماه افزایش یافت، اما این رشد خیلی محدود و کمتر از 2 درصد بود. با این حال واسطه های ملکی فعال در مناطق مصرفی (4 و 5) و مناطق مصرفی واقع در مرز شمالی و جنوبی پایتخت (9 و 10) ثبات نسبی و حتی افت قیمت ها را تایید می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 987

به "قیمت مسکن در مناطق مصرفی پایتخت امروز 14 بهمن 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مسکن در مناطق مصرفی پایتخت امروز 14 بهمن 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید