فرانسه: سیاستمداران لبنانی هیچ اقدامی برای نجات کشورشان انجام نمی دهند

به گزارش سفر به مالزی، وزیر خارجه فرانسه بر این باور است که زمان برای جلوگیری از فروپاشی لبنان به سرعت در حال از دست رفتن است.

فرانسه: سیاستمداران لبنانی هیچ اقدامی برای نجات کشورشان انجام نمی دهند

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه روز پنجشنبه در اظهاراتی گفت: زمان برای جلوگیری از فروپاشی لبنان در حال از دست رفتن است و من نتوانستم نشانه ای را ببینم که سیاستمداران لبنانی برای نجات کشورشان کوشش نمایند.

بر اساس این گزارش لبنان با عمیق ترین بحران سیاسی از زمان جنگ داخلی 1975-1990 میلادی روبرو شده است.

رویترز اضافه نمود: فرانسه راهنمایی کوشش های بین المللی را بر عهده گرفته است تا از نفوذ تاریخی خود برای متقاعد کردن سیاستمداران لبنانی استفاده کند تا نقشه راه اصلاحات را اجرا نموده و دولت جدید را تشکیل دهند تا بیروت بتواند یاری های بین المللی را دریافت کند.

وی در ادامه گفت: وسوسه می شوم تا سیاستمداران لبنانی را به دلیل عدم یاری به کشوری که در معرض خطر است، مقصر بدانم. همه آنها متعهد به اقدام برای تشکیل یک دولت فراگیر هستند و متعهد هستند تا اصلاحات را اجرا نمایند. هفت ماه گذشته است و هنوز هیچ حرکتی انجام نشده است. تصور می کنم هنوز خیلی دیر نشده است، ولی زمان زیادی هم تا فروپاشی باقی نمانده است.

سعد حریری نخست وزیر فعلی لبنان با میشل عون رئیس جمهور اختلافات زیادی دارد و از اکتبر تا به امروز نتوانسته است دولت جدید را تشکیل دهد.

ارزش پول ملی لبنان با افت شدیدی روبرو شده و معترضان هر روز در خیابان های این کشور خودنمایی می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1001

به "فرانسه: سیاستمداران لبنانی هیچ اقدامی برای نجات کشورشان انجام نمی دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه: سیاستمداران لبنانی هیچ اقدامی برای نجات کشورشان انجام نمی دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید