سوگند کابینه جدید منصورهادی در ریاض

به گزارش سفر به مالزی، کابینه جدید منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن در ریاض سوگند یاد کرد.

سوگند کابینه جدید منصورهادی در ریاض

به نقل از آر تی، کابینه جدید منصور هادی به ریاست مشخص عبدالملک امروز، شنبه در برابر عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن در اقامتگاهش در ریاض برگزار شد.

عبدربه منصور هادی، هفته گذشته دستور تشکیل کابینه جدید، متشکل از 24 پست را به ریاست مشخص عبدالملک صادر کرده بود.

این مسأله در هماهنگی با توافق ریاض امضا شده ای که سال گذشته به منظور پایان دادن میان دولت یمن مورد حمایت جامعه جهانی و شورای انتقالی جنوب و بنا بر دستاورد های مصاحبه های ملی و نیز طرح شورای همکاری خلیج فارس به دست آورد.

گفتنی است تشکیل کابینه وابسته به منصور هادی در حالی انجام می شود که محافل مختلف یمنی به تشکیل دولت از سوی گروه ها و مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی در یمن واکنش نشان داد.

محافل سیاسی اعلام کردند هدف از تشکیل این دولت اجرای تصمیمات و خواسته هایی است که ائتلاف متجاوز آن ها را دیکته می کند. این محافل موفقیت این دولت یا توانایی آن برای اداره امور استان های تحت سیطره را بعید دانستند.

خالد الصایدی خبرنگار شبکه العالم در یمن در گزارشی با اشاره به اعلام تشکیل دولت جدید در ریاض زیر نظر عربستان که با مشارکت عبد ربه منصور هادی (رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن) و حزب الاصلاح به عنوان گروه های تحت حمایت عربستان سعودی از یکسو و شورای انتقالی تحت حمایت امارات از سوی دیگر تشکیل شده، اضافه کرد: این دولت در چارچوب اجرای آنچه توافقنامه ریاض نامیده می شود و پس از کشمکش ها و اختلافات زیاد تشکیل شد.

خبرنگار ادامه داد: محافل سیاسی صنعا اعلام کردند این کار هیچ ارزشی برای آن ها ندارد و دولت نجات که از حمایت و پشتیبانی مردمی برخوردار است، دولت یمن به شمار می رود.، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 921

به "سوگند کابینه جدید منصورهادی در ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوگند کابینه جدید منصورهادی در ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید