دومین مدرسه زمستانی کمومتریکس ایران 12 تا 14 بهمن ماه برگزار می گردد

به گزارش سفر به مالزی، دومین مدرسه کمومتریکس ایران، 12 تا 14 بهمن ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد.

دومین مدرسه زمستانی کمومتریکس ایران 12 تا 14 بهمن ماه برگزار می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط بورسیه تحصیلی نیوزیلند هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، کمیته کمومتریکس انجمن شیمی ایران دوره دوم مدرسه زمستانی کمومتریکس را با حضور مهمان ویژه، پروفسور روما تاولر(Roma Tauler) از موسسه IDAEA-CSIC اسپانیا در دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می نماید.

علم کمومتریکس(شیمی آماری)، روش هایی را ارائه می دهد که به یاری آنها می توان گستره بزرگی از انواع داده های شیمیایی را مورد بررسی قرار داد. این علم نه تنها راهکارهای مناسبی برای مسائلی که شیمیست های تجزیه با آن روبرو هستند ارائه می دهد، بلکه در داروسازی، صنایع غذایی و تمام صنایعی که با مسأله بررسی داده روبرو اند کاربرد دارد.

از مواد آموزشی این مدرسه، که بهمن ماه سال گذشته نخستین دوره آن در دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید، می توان به معرفی تحلیل داده چندمتغیره، پیش پردازش داده ها، خوشه بندی و طبقه بندی چند متغیره، تفکیک پذیری و درجه بندی چندمتغیره و ارائه مثال برای کاربرد در تحلیل مواد غذایی، مواد دارویی و ... اشاره نمود.

این مدرسه طی سه روز در دو بخش تئوری(دو روز اول) و بخش عملی(روز سوم) برگزار گردیده و ظرفیت برای شرکت در بخش تئوری 100 نفر و برای بخش عملی 50 نفر در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است شرکت در بخش عملی تنها برای متقاضیانی که بخش تئوری را ثبتنام نموده باشند امکان پذیر است و در خاتمه دوره به شرکت نمایندگان مدرک یا گواهی حضور (certificate) اعطا خواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی انجمن شیمی ایران، متقاضیان شرکت در مدرسه می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرامی @sut.wsc یا سایت دومین مدرسه زمستانی کمومتریکس به نشانی wsc.ch.sharif.edu رجوع نموده و برای پیش ثبت نام نیز به آدرس اینترنتی https://wsc.ch.sharif.edu/Enrolment.html مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 205

به "دومین مدرسه زمستانی کمومتریکس ایران 12 تا 14 بهمن ماه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین مدرسه زمستانی کمومتریکس ایران 12 تا 14 بهمن ماه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید