دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات منصوب شد

به گزارش سفر به مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، توسعه فناوری های نوظهور و تحول آفرین اولویت دار با استفاده از ظرفیت های بومی یکی از ماموریت های ویژه ای است که روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری طی حکمی به سید محمد کرباسی به عنوان دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات محول نموده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات منصوب شد

در این حکم خطاب به کرباسی آمده است: نظر به مراتب شایستگی، تخصص و تجارب و به پیشنهاد رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی به موجب این حکم جنابعالی را به عنوان دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات منصوب می کنم.

بر اساس این حکم کرباسی ماموریت یافته است تا برای رصد و شناسایی ظرفیت ها و چالش های توسعه فناوری در داخل کشور و جایگاه آن در آینده در تعامل با بازیگران مختلف این حوزه و با بهره گیری از نتایج مطالعات آینده نگاری فناوری با هدف معین اولویت های کاری ستاد و مشارکت فعال در تدوین نقشه راه توسعه فناوری با هدف ارتقای همه ابعاد کارکردی نظام نوآوری فناوری اقدام کند.

توسعه فناوری های نوظهور و تحول آفرین اولویت دار به منظور پاسخ به احتیاجمندی های آینده کشور با استفاده حداکثری از همه ظرفیت داخلی اکوسیستم نوآوری و با توجه به ظرفیت همکاری های فناورانه بین المللی، حمایت هدفمند از توسعه زیرساخت های تحقیق و توسعه فناوری های اولویت دار با شناسایی و شبکه سازی زیرساخت های آزمایشگاهی، ساخت و تامین تجهیزات و مواد برنامه ریزی و اجرای اقدامات مرتبط برای برطرف کمبودها و حمایت از برنامه های شتاب دهی مراکز نوآوری تخصصی و سایر فعالیت های کارآفرینانه مورد احتیاج توسعه فناوری در کشور دیگر ماموریت های کرباسی در سکانداری ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات است.

طبق این حکم برگزاری رویدادها و اجرای فعالیت های ترویجی موثر با هدف شبکه سازی میان بازیگران مختلف این حوزه و ایجاد مشروعیت در نهادهای سیاستگذار به منظور اتخاذ سیاست های مناسب برای توسعه فناوری در کشور و ارتقای ظرفیت های انسانی لازم و بهره گیری صحیح از نخبگان علمی و سرآمدان فناوری برای توسعه فناوری های اولویت دار نیز باید محقق گردد.

ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات موظف است برای بازارسازی محصولات و دستاوردهای فناورانه اولویت دار با توجه به ضرورت ها در مراحل مختلف توسعه فناوری و جذب مشارکت حداکثری در اجرای برنامه های ملی و چند حوزه ای با همکاری سایر ستادهای توسعه فناوری اهتمام جدی داشته باشد.

محمد کرباسی دکترای مهندسی برق (مخابرات سیستم) دانشگاه صنعتی شریف و عضو هیأت علمی و استادیار دانشکده مهندسی برق و دانشگاه صنعتی شریف است.

وی تجربه بیش از 15 سال فعالیت علمی، تحقیقاتی و مدیریت پروژه های صنعتی در حوزه مخابرات و پردازش سیگنال را دارد. کرباسی تدریس مباحث تخصصی حوزه برق و مخابرات در دانشگاه صنعتی شریف و دانشکده برق را نیز در کارنامه کاری خود ثبت نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1402 بروزرسانی: 12 خرداد 1402 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1757

به "دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید