خطر نابودی محصولات کشاورزی بیخ گوش کانادا و آمریکا

به گزارش سفر به مالزی، قرنطینه اجباری کارگران فصلی در کانادا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ممکن است سال جاری به فراوری میوه و صیفی جات این کشور آسیب بماند و مسائل تردد ناشی از همه گیری کرونا و کمبود کارگر، ممکن است دامن کشاورزان آمریکایی را هم بگیرد.

خطر نابودی محصولات کشاورزی بیخ گوش کانادا و آمریکا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش سفر به مالزی، نیروی کار خارجی برای فراوری کشاورزی در کانادا و آمریکا که کارگران بومی حاضر به پذیرفتن کار فیزیکی سخت و حقوق اندک نیستند، حیاتی است.

مزارع کانادا به 60 هزار کارگر خارجی وابسته هستند اما ورود آنها به دلیل محدودیت های مرزی و توقف پروازها به تاخیر افتاده است. به محض این که کارگران خارجی وارد شوند، دولت فدرال آنها را ملزم نموده به مدت 14 روز در قرنطینه بمانند اما نمی توانند کار نمایند.

در آمریکا حدود 250 هزار کارگر فصلی که عمدتا از مکزیک هستند، هر سال به برداشت میوه و صیفی جات یاری می نمایند. وزارت خارجه آمریکا با کارمندان محدود سرگرم صدور ویزای ویژه کارگران فصلی بخش کشاورزی است اما شرکت ها هنوز برای یافتن به موقع کارگر مشکل دارند.

یک کشاورز اهل اونتاریو به رویترز گفت: از این واهمه دارد که نتواند محصول مارچوبه خود را در ماه آینده برداشت کند مگر این که 28 کارگر جامائیکایی وی تا اواسط آوریل از راه برسند. در این صورت بیش از 50 درصد درآمد مزرعه از دست خواهد رفت اما مشکل بزرگ تر از نظر وی، مسئله امنیت غذا برای کانادا است.

اسکات راس، مدیر سیاست کشاورزی در فدراسیون کشاورزی کانادا اظهار کرد: انتظار می رود بعضی از کشاورزان کانادایی سال جاری در صورت عدم دسترسی به کارگران خارجی، برداشت میوه و صیفی جات کمتری داشته باشند.

دیو پوگلیا، مدیرعامل انجمن کشاورزان غربی که نماینده شرکت های فراوری میوه و صیفی جات در ایالت هایی مانند کالیفرنیا و آریزونیا است، اظهار کرد: در آمریکا تاخیر در ورود کارگران خارجی برای کشاورزان که روی حضور به موقع آنها حساب می کردند، بسیار خطرناک تر خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، وی گفت: کارگران در آمریکا مجبور نیستند پیش از آغاز به کار 14 روز در قرنطینه بمانند و صبر نمایند اما کوشش های زیادی در جریان است تا کارگران مورد احتیاج مزارع تامین شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 321

به "خطر نابودی محصولات کشاورزی بیخ گوش کانادا و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر نابودی محصولات کشاورزی بیخ گوش کانادا و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید