سابقه سفر چیست و چه تاثیری در دریافت ویزای کانادا دارد؟

به گزارش سفر به مالزی، هر چه جلوتر می رویم اخذ ویزای کشورهای بزرگ و توسعه یافته دنیا سخت تر از گذشته می گردد. یکی از کشورهایی که ایرانیان زیادی برای اخذ ویزای آن اقدام می نمایند کانادا است.

سابقه سفر چیست و چه تاثیری در دریافت ویزای کانادا دارد؟

اگر علاقمند به سفر با بهترین مسافرت به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مسائل سیاسی و دیپلماتیک بین ایران و کانادا باعث شده تا مسائلی در راه اخذ ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی ایجاد گردد. در چند سال اخیر آمار ریجکت ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی در حال افزایش بوده است. در چنین شرایطی آگاهی از نکات مهم اخذ ویزای کانادا می تواند شانس شما را برای دریافت ویزا بیشتر کند. یکی از مهم ترین نکات در این زمینه به سابقه سفر شخص متقاضی مربوط می گردد.

سابقه سفر چیست؟

سابقه سفر یک شخص به معنی سفرهای خارجی او در گذشته بوده و هر چه تعداد و تنوع این سفرها بیشتر باشد سابقه سفر شخص بهتر خواهد شد. زمانی که به یک کشور خارجی سفر می کنید برچسب ویزای آن کشور در پاسپورت شما درج خواهد شد که همین برچسب ها نشان دهنده تاریخچه سفرهای قبلی شما خواهد بود. همچنین سابقه سفر به کشورهایی مانند ترکیه و ارمنستان که ایرانی ها برای سفر به آن نیازی به ویزا ندارند به وسیله خوردن مهر ورود و خروج در پاسپورت ثبت خواهد شد. بنابراین زمانی که اعتبار پاسپورت شما به سرانجام می رسد هنوز هم ضروری است که از پاسپورت خود به خوبی نگهداری کنید زیرا پاسپورت های قبلی شما بخشی از سابقه سفرتان را تشکیل می دهند.

اهمیت سابقه سفر در اخذ ویزای کشورهای مختلف

زمانی که می خواهید به کشورهای دیگر سفر کنید معمولا آن ها می خواهند بدانند که در گذشته چه تعداد سفر خارجی داشته و به کدام کشورها سفر نموده اید. بالا بودن تعداد سفرهای خارجی و اعتبار ویزای کشورهایی که به آن ها سفر نموده اید تاثیر زیادی در قبول یا رد درخواست ویزای شما خواهد داشت. البته این موضوع بیشتر در رابطه با کشورهای مطرح و پیشرفته جهان از جمله آمریکا، کانادا، استرالیا و کشورهای حوزه شینگن حائز اهمیت است.

آنالیز سابقه سفر در صدور ویزا از زمانی اهمیت پیدا کرد که تعداد زیادی از شهروندان کشورهای مختلف با استفاده از ویزای توریستی به کشورهای اروپایی و امریکایی رفته و دیگر به کشورشان برنگشتند. در نتیجه شرایط مهاجرتی بحرانی به وجود آمد و مسئولان این کشورها تصمیم دریافتد تا ضوابط و قوانین سفت و سخت تری در رابطه با صدور ویزا وضع نمایند. یکی از این موارد به آنالیز سابقه سفر افراد متقاضی ویزا مربوط می گردد.

افزایش شانس دریافت ویزای کانادا با سابقه سفر مناسب

کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان دارای سیستم پیشرفته و قوانین معین در ارتباط با صدور ویزا است. افسران مهاجرت کانادا سابقه سفر شخص متقاضی را به طور کامل آنالیز می نمایند. داشتن یک سابقه سفر مناسب این اطمینان را به افسر پرونده می دهد که شما یک مسافر واقعی هستید و هدفتان از اخذ ویزای کانادا تنها بازدید از این کشور بوده و قصد دیگری ندارید. اما در صورتی که سابقه سفر خوبی نداشته باشید این ذهنیت برای افسر پرونده ایجاد خواهد شد که شما قصد بازگشت به کشور خود را پس از سرانجام یافتن اعتبار ویزا ندارید و در نتیجه اقدام به ریجکت ویزای درخواستی خواهد نمود.

چنانچه قصد اخذ ویزای توریستی کانادا را داشته باشید و هدف خود از این سفر را بازدید از جاذبه های گردشگری کانادا مانند آبشار نیاگارا عنوان نموده اید. افسر پرونده به آنالیز سابقه سفر شما پرداخته و متوجه خواهد شد که شما حتی از جاذبه های گردشگری کشورهای دیگر حتی کشورهای اطراف مانند ترکیه نیز بازدید ننموده اید. در این شرایط افسر پرونده به هدف شما از سفر به کانادا مشکوک شده و احتمال رد درخواست شما بسیار بالا خواهد بود. بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای ویزای کانادا ابتدا یک سابقه سفر مناسب را برای خود ایجاد کنید.

چطور یک سابقه سفر مناسب ایجاد کنیم؟

تنها راه ایجاد سابقه سفر مناسب، سفر به کشورهای خارجی است. البته دقت داشته باشید که سفر به کشورهای توریستی محبوب ایرانی ها مانند ترکیه، امارات، تایلند، گرجستان و مانند این ها هر چند در ایجاد سابقه سفر بی تاثیر نیست اما به عنوان یک سابقه سفر درخشان نیز محسوب نمی گردد. بهترین نوع سابقه سفر به وسیله مسافرت به کشورهایی ایجاد می گردد که قوانین مدون و تا حدودی سخت گیرانه در زمینه صدور ویزا دارند. از جمله این کشورها می توان به ژاپن، استرالیا و کشورهای حوزه شینگن اشاره داشت.

کشورهای مذکور به همین راحتی ویزای خود را برای شهروندان کشورهای دیگر صادر نمی نمایند. در نتیجه اگر پیروز به اخذ ویزای این کشورها شوید این مورد به عنوان یک برگ برنده در پرونده شما محسوب خواهد شد. بنابراین اخذ ویزای توریستی ژاپن، ویزای توریستی شینگن و ویزای توریستی استرالیا بهترین گزینه های ممکن برای ایجاد سابقه سفر مناسب هستند. البته دریافت ویزای توریستی کشورهایی مانند روسیه، چین و هنگ کنگ نیز می تواند به عنوان یک سابقه سفر خوب محسوب گردد.

دقت داشته باشید که چندین سفر مختلف به یک کشور خاص نمی تواند گزینه خوبی باشد و بهتر است که به چند کشور مختلف سفر کنید. به طور کلی سفر به 5 یا 6 کشور مختلف می تواند سابقه سفر خوبی را برای شما ایجاد کند. البته دریافت تنها یک ویزای ژاپن یا شینگن ارزش به مراتب بالاتری از چندین و چند سفر به کشورهای نه چندان مطرح خواهد داشت. همچنین دقت کنید که بین سفرهای خود حداقل یک الی دو ماه فاصله قرار دهید تا نشان دهد که هدف شما واقعا توریستی بوده و تنها برای ایجاد سابقه سفر اقدام به اخذ ویزا ننموده اید.

به طور کلی بهتر است به جای ارائه یک درخواست ضعیف برای اخذ ویزای کانادا که به احتمال زیاد منجر به ریجکت خواهد شد ابتدا یک سابقه سفر مناسب را برای خود ایجاد نموده و سپس با پرونده قوی تر، درخواست خود را برای اخذ ویزای کانادا ارائه کنید.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 208

به "سابقه سفر چیست و چه تاثیری در دریافت ویزای کانادا دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سابقه سفر چیست و چه تاثیری در دریافت ویزای کانادا دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید