خزاعی: کارگروه سینما در وزارت آموزش و پرورش تشکیل گردد

به گزارش سفر به مالزی، تهران (پانا) - رئیس سازمان سینمایی در اختتامیه جشنواره فیلم رشد درخواست کرد در وزارت آموزش و پرورش کارگروهی با عنوان کارگروه سینما تشکیل گردد تا برای حمایت از فیلم های مناسب دانش آموزان و سرمایه گذاری در این زمینه، برنامه نویسی جدی انجام گردد.

خزاعی: کارگروه سینما در وزارت آموزش و پرورش تشکیل گردد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی کشور، در این مراسم که با حضور خانواده شهید دانش آموز علی لندی، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، محمد خزاعی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور، حسن ملکی معاون وزیر و ریاست سازمان پژوهش آموزش و پرورش، معاونان، مدیران حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش، اعضای هیأت داوران و هیأت انتخاب جشنواره پنجاه و یکم، هنرمندان، فیلمسازان، علاقمندان، معلمان و دانش آموزان فیلمساز حضور داشتند.

رئیس سازمان سینمایی کشور طی سخنانی، ضمن قدردانی از کوشش های وزارت آموزش و آموزش و دست اندرکاران جشنواره فیلم رشد گفت: خوشحالم که امشب در مراسم اختتامیه پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد در جمع مدیران و معلمان، وزیر محترم آموزش و پرورش، دبیر جشنواره، شورای برگزاری، هیات های انتخاب، فرهیختگان و هنرمندان و اهالی رسانه و خانواده معزز شهدا حضور دارم.

وی اضافه نمود: جشنواره بین المللی فیلم رشد یکی از مهمترین جشنواره های سینمایی و تصویری کشور است. این جشنواره زمانی جزء ده جشنواره مطرح علمی و پژوهشی در دنیا به حساب می آمد. در یک برهه زمانی یکی از مهمترین جشنواره های آسیایی بود و تمام فیلمسازان منطقه و آسیا برای حضور در این جشنواره اشتیاق داشته اند.

محمد خزاعی ادامه داد: سال هاست برحسب حمایت ها، سیاست ها و برنامه های وزارت آموزش و پرورش این جشنواره دچار فراز و نشیب عدیده ای شده است. البته دکتر ملکی در این سالها همت نموده اند تا جشنواره را سرپا نگه دارند اما واقعیت این است که اهتمام جدی یا شناخت کافی یا عدم آشنایی نسبت به جایگاه و کارنمودهای جشنواره باعث شده در این زمینه سرمایه گذاری کمتری انجام گردد. از این فرصت استفاده می کنم و از وزیر آموزش و پرورش درخواست دارم تا این جشنواره دوباره احیا گردد و مانند سالهای گذشته بتواند در فضای آموزشی و فرهنگی کشور و عرصه بین الملل تاثیرگذار باشد.

رئیس سازمان سینمایی در مورد اهمیت جشنواره بین المللی فیلم رشد در منطقه گفت: ده سال پیش در سفر کاری که به ترکیه داشته ام، از بنده خواستند که نحوه و متد برگزاری جشنواره رشد را در اختیار آنها بگذارم تا جشنواره ای با این ابعاد در منطقه و عرصه بین المللی برگزار نمایند. نباید از کاربرد و اهمیت چنین جشنواره مهمی در منطقه و جایگاه آن در عرصه دنیای غافل شویم که این غفلت باعث تسخیر این جایگاه به وسیله کشورهای همسایه می گردد.

به گفته وی، جشنواره رشد یک امانت است. 50 سال است که دست به دست می چرخد و امروز شما به عنوان وزیر آموزش و پرورش و من در جایگاه سازمان سینمایی باید کوشش کنیم شور و حرارت، تاثیرگذاری و جایگاه این جشنواره در منطقه، آسیا و دنیا برگردد.

خزاعی ضمن بیان این مطلب که ما سرمایه مهمی چون دانش آموزان در وزارت آموزش و پرورش داریم، خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: درخواست می کنم در وزارت آموزش و پرورش کارگروهی با عنوان کارگروه سینما تشکیل گردد تا برای حمایت از فیلم های مناسب دانش آموزان و سرمایه گذاری در این زمینه، برنامه نویسی جدی داشته باشیم. ما سرمایه بزرگ و ارزشمندی چون دانش آموزان در آموزش و پرورش داریم که می توانند مشوق خوبی برای فیلمسازان در عرصه سینمای کودک و نوجوان باشند. خانواده های ما باید با فراغ بال به تماشا فیلمها بنشینند و نگران نباشند که فیلم مناسب کودک و نوجوان است یا نه.

وی خاطرنشان ساخت: اگر ما و شما دست به دست هم دهیم و شرایط را برای فراوری آثار در این زمینه فراهم کنیم، در سال های آینده شاهد خلق فیلم های خوب و مناسب در حوزه کودک و نوجوان خواهیم بود.

رئیس سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه جشنواره بین المللی فیلم رشد متد بروزی است برای آموزش افزود: اگر متوجه کارنمودهای علمی، پژوهشی و آموزشی این جشنواره شویم قطعا در آینده سیستم آموزشی کشور تحت تاثیر همین رویکرد، دیدگاه و جهت خواهد بود.

وی گفت: جشنواره بین المللی رشد ریشه دار و قوام یافته است و با توجه به پیشینه آن و سر و کارش با نسل نوجوان و جوان توان و ظرفیت گفتمان سازی و فراوری تفکر را دارد و به شدت در فرهنگ سازی و الگودهی می تواند موثر باشد.

خزاعی با بیان اینکه رشد بستر بروز استعداد و کشف و تربیت و پرورش نیروهای خلاق است توضیح داد: جشنواره رشد کارکرد دو گانه دارد: هم می تواند با عنصر سینما به ارتقای آموزش کمک کند و هم می تواند به تربیت فیلمسازی دغدغه مند کمک رساند.

وی اضافه نمود: سینمای ایران به تاسی از بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند بازسازی ساختارهاست و در این راه جوانان می توانند کمک نمایند. همان نسلی و قشری که جشنواره رشد با آن سروکار دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1436

به "خزاعی: کارگروه سینما در وزارت آموزش و پرورش تشکیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خزاعی: کارگروه سینما در وزارت آموزش و پرورش تشکیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید