خرید حمایتی گوجه فرنگی از فردا در کرمان شروع می گردد

به گزارش سفر به مالزی، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: خرید حمایتی گوجه فرنگی از فردا در جنوب کرمان شروع می گردد و گوجه فرنگی مازاد به صورت نامحدود از کشاورزان خریداری خواهد شد.

خرید حمایتی گوجه فرنگی از فردا در کرمان شروع می گردد

به گزارش گروه مالی سفر به مالزی، علیرضا غنی زاده مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در گفتگویی، با بیان اینکه خرید حمایتی گوجه فرنگی از فردا در استان کرمان شروع می گردد، گفت: خرید از کشاورزان به صورت نامحدود خواهد بود و هر میزان مازادی که داشته باشند از آن ها خریداری می گردد.

غنی زاده به جزئیات طرح خرید حمایتی اشاره نمود و گفت: قیمت حمایتی گوجه فرنگی کیلویی هزار تومان تهیه شده است و کشاورزان به هر قیمتی که به کارخانه ها بفروشند مابه التفاوت آن تا سقف هزار تومان از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی پرداخت خواهد شد.

کشاورزان منطقه جنوب کرمان به خبرنگار فارس گفتند که در حال حاضر کارخانه ها گوجه فرنگی را حدود کیلویی 600 تومان خریداری می نمایند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: در حال حاضر 40 میلیارد تومان اعتبار برای خرید حمایتی گوجه فرنگی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور معین شده، اما محدودیتی برای خرید وجود ندارد.

وی در پاسخ به اینکه پول کشاورزان بلافاصله یا مدت دار پرداخت شد؟ گفت: تمام سعی ما بر این است اولاً پول کشاورزان بلافاصله پرداخت گردد و ثانیاً تمام برنامه های ما این است هر اقدامی به نفع کشاورز تمام گردد.

غنی زاده همچنین گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور برنامه هایی دارد که در سال های آینده مسائل این چنینی برای کشاورزان وجود نداشته باشد که محصول شان در دست شان بماند و خریداری برای آن پیدا نگردد.

به گزارش فارس، طی چند هفته گذشته کشاورزان منطقه جنوب کشور به ویژه کرمان طی تماس با خبرنگار فارس اعلام کردند که خریداری برای محصولات شان نیست و یا به حداقل قیمت می خرند و مجبور شده اند که محصول خود را رها نموده و برداشت ننمایند. آن ها از ضرر و زیان جدی که برای کشاورزان منطقه ایجاد شده خبر دادند.

علیرضا غنی زاده مدیرعامل جدید سازمان مرکزی تعاون روستایی است که دو روز پیش به این سمت منصوب شد. وی آدم خوش نامی است که حتی کشاورزان منطقه جنوب هم با عملکرد و اقدامات ایشان آشنایی دارند و به آینده اقدامات این سازمان در مدیریت جدید خوش بین هستند. طی سال های گذشته مسائل خرید محصولات کشاورزی در حوزه سبزی و صیفی بار ها و بار ها تکرار شد و کشاورزان از این شرایط منزجر بودند.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 526

به "خرید حمایتی گوجه فرنگی از فردا در کرمان شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید حمایتی گوجه فرنگی از فردا در کرمان شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید