خبرنگاران الزام عرضه کنندگان تایر ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت

به گزارش سفر به مالزی، تهران- خبرنگاران- مدیرکل نظارت برکالاهای غیرفلزی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: تمام واحدهای تولیدی و واردکنندگان تایر اعم از سبک و سنگین، موظف به ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش در سامانه جامع تجارت هستند.

خبرنگاران الزام عرضه کنندگان تایر ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت

سیدمحمد مولاخواه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی سفر به مالزی گفت: بنابر تصمیمات کارگروه تنظیم بازار، تمام کارخانجات تولیدی و واردکنندگان تایر به ویژه کنندگان توزیع و خرده فروشی، مکلف به ثبت اطلاعات، تولید، واردات و فروش انواع لاستیک سبک و سنگین با ارز نیمایی در سامانه جامع تجارت داخلی به تفکیک خودرو و خریدار هستند.

وی با اشاره به اینکه اجرای این دستورالعمل برای تمام اعضای زنجیره تأمین کالا و فعالان تجاری ضروری است، افزود: واردکنندگان و تولیدکنندگان، شرکت های پخش، عمده فروشان و خرده فروشان مشمول این دستورالعمل هستند و در صورت انجام ندادن این تکلیف قانونی، پفراینده تخلف عرضه خارج از شبکه رسمی برای آن ها تشکیل و با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.

مدیرکل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: براساس این ابلاغیه واحدهای تولیدی و واردکنندگان مکلف هستند از تحویل و فروش لاستیک به کنندگان و واحدهای توزیعی متخلف که اقدام به ثبت اطلاعات نکرده اند، خودداری کنند.

وی افزود: تمامی مشمولان این طرح که تا به امروز در سامانه مورد اشاره، نام نویسی نکرده اند باید در اسرع وقت با وورد به این سامانه به آدرس https://www.ntsw.ir نسبت به ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش انواع لاستیک سبک و سنگین با ارز نیمایی و به تفکیک خودرو اقدام کنند.

مولاخواه با تاکید بر عزم جدی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در برخورد با واحدهای متخلف گفت: رصد کالا در زنجیره تجاری و نظارت سیستمی جهت تسهیل جلوگیری از گران فروشی، احتکار و قاچاق کالا و همچنین بهبود، تسهیل و شفاف سازی فعالیت عاملین تجاری و فراهم کردن امکان اعتبارسنجی و رتبه بندی عادلانه فعالان به صورت جدی و مستمر از سوی معاونت بازرگانی داخلی این وزارتخانه در حال اجرا است.

سامانه جامع تجارت با هدف شفاف سازی، تسهیل و تسریع تجارت، فرایند تشخیص مجوزهای الزامی، و سیستمی کردن پرداخت ها به صورت الکترونیکی، راه اندازی شده و طبق قانون مبارزه با قاچاق و ارز همه دستگاه ها مکلف هستند با این سامانه همکاری کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 615

به "خبرنگاران الزام عرضه کنندگان تایر ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران الزام عرضه کنندگان تایر ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید