جدیدترین فیلم های پلاستیکی از سطوح در برابر کرونا محافظت می کنند

به گزارش سفر به مالزی، داده های آزمایشگاهی نشان دادند که فیلم حاوی نانوذرات نقره-سیلیس قادرند تا 99.84 درصد ذرات کرونا را در عرض دو دقیقه از بین ببرند.

جدیدترین فیلم های پلاستیکی از سطوح در برابر کرونا محافظت می کنند

به گزارش خبرنگار فناوری خبرنگاران؛ یک فیلم پلاستیکی چسبناک برای محافظت از سطوحی مانند دستگیره، نرده های دستی، دکمه های آسانسور و صفحه های لمسی طراحی شده و هنگام تماس با ویروس کرونا آن را غیرفعال می کند.

این نانوذرات دارای نقره و سیلیس هستند که در ساختار پلی اتیلنی ساخته شده است. در آزمایش های اجرا شده در انستیتوی زیست پزشکی دانشگاه سائوپائولو ثابت شد که این فیلم قادر است پس از دو دقیقه تماس، 99.84 درصد ذرات ویروسی را از بین ببرد.

لوسیوفریتاس جونیور محقق انستیتوی سائوپائولو گفت: استاندارد فنی حاکم بر اندازه گیری فعالیت ضدویروسی روی پلاستیک و دیگر سطوح نیاز دارد تا این قابلیت را در عرض چهار ساعت نشان دهد. فیلم پلاستیکی با نانوذرات نقره-سیلیس خیلی زودتر از این ساخته شده بود و قابلیت ضدویروسی آن به مرور افزایش یافت.

آزمایش های اجرا شده برای اندازه گیری ظرفیت فیلم پلاستیکی چسبناک برای غیرفعال کردن ویروس کرونا جدید با فیلم ساخته شده در سال 2019 مطابق بود. نمونه های مواد با و بدون نانوذرات نقره-سیلیس در مدت زمان متفاوتی در تماس مستقیم با SARS-CoV-2 نگه داشته شدند. بعد از دوره های مشخص شده، ذرات ویروسی یافت شده از مواد حذف شده و در تماس با سلول های ورو قرار دریافتد تا میزان عفونت و تکثیر را بعد از قرار دریافت در معرض فیلم، اندازه گیری کنند. سلول های ورو از کلیه میمون آفریقایی مشتق شده و بطور گسترده در میکروبیولوژی استقاده می شوند.

مواد ژنتیکی ویروسی که توسط پی سی آر بطور کمی مشخص شدند، تقریبا کاهش 100 درصدی در نسخه های SARS-CoV-2 که دو دقیقه در معرض فیلم بودند، نشان دادند. درنهایت نانوذرات نقره-سیلیس در طول تولید به پلی اتیلن اضافه می شوند، بنابراین عملکرد ضدمیکروبی در تمام طول عمر آن ادامه دارد. شرکت سازنده این فیلم پیشنهاد می کند که این فیلم ها تا سه ماه استفاده شوند، زیرا بعد از آن ممکن است در اثر تماس بیش از حد فرسوده شود.

در موارد دیگر از نانوذرات نقره-سیلیس برای پوشاندن پارچه پوشاک ضد کووید-19 استفاده شده است. این ماده پوشش دهنده نیز می تواند در دو دقیقه ویروس را غیرفعال کند. آزمایش های اجرا شده نیز نشان دادند که این ذرات با شستشوی پارچه هیچگونه افت کارایی ندارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 839

به "جدیدترین فیلم های پلاستیکی از سطوح در برابر کرونا محافظت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین فیلم های پلاستیکی از سطوح در برابر کرونا محافظت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید