بهره برداری کامل از سامانه شفافیت تا انتها امسال

به گزارش سفر به مالزی، خبرگزاری خبرنگاران-شهردار تبریز از بهره برداری کامل سامانه شفافیت تا خاتمه امسال در شهرداری تبریز اطلاع داد.

بهره برداری کامل از سامانه شفافیت تا انتها امسال

به گزارش خبرنگار ما در تبریز عباس رنجبر شامگاه روز گذشته در نشست دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند با موضوع آنالیز شفافیت در مدیریت شهری اظهار کرد: هر موضوعی که تبدیل به مطالبه ای اجتماعی گردد، مسئولان باید برای انجام آن قدم بردارند که شفافیت نیز جزو همین موضوعات است.

او با بیان اینکه بیش از همه چیز باید مسئولان به ضرورت شفافیت و پاسخگویی مطلع باشند، اضافه نمود: ایجاد شفافیت در سیستم مدیریتی ما، نیازمند زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری است.

شهردار تبریز با بیان اینکه بعضی اوقات مبارزه با فساد به نمایشی مدیریتی تبدیل می گردد، ادامه داد: شفافیت و مبارزه با فساد، وظیفه ذاتی یک مدیر است و نمی توان از آن به عنوان یک ویژگی ممتاز مدیریتی یاد کرد.

او با اشاره به اینکه از گذشته اقداماتی در شهرداری تبریز برای اجرای شفافیت اجرا شده است، گفت: این اقدامات کافی نیستند و بنده از زمان شروع به کار خود به عنوان شهردار به جد پیگیر بحث شفافیت هستم و کارم را با قانع کردن مدیران در خصوص ضرورت شفافیت شروع کردم.

رنجبر با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری تبریز در جهت ایجاد زیرساخت ها و زیرسیستم های شفافیت است، تاکید نمود: جلسات مستمر برای راه اندازی کامل سامانه شفافیت برگزار می گردد. هدف ما پیاده سازی شهرداری الکترونیک است که تحقق آن، علاوه بر تسریع در انجام امور شهروندان، شفافیت کامل را در پی خواهد داشت.

او بعلاوه یادآور شد: خزانه داری متمرکز یکی دیگر از مبانی شفافیت در مدیریت شهری است که خوشبختانه در هفته های شروعین مدیریت شهری ششم شهر تبریز، با پیگیری جدی اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری به واقعیت پیوست و اکنون در پی تکمیل آن هستیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1457

به "بهره برداری کامل از سامانه شفافیت تا انتها امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری کامل از سامانه شفافیت تا انتها امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید