برگزاری طرح های زودبازده مالی با مشارکت اساتید و دانشجویان دانشگاه کشاورزی گرگان

به گزارش سفر به مالزی، معاون پژوهشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: چندین طرح زودبازده در دانشگاه با مشارکت استادان و دانشجویان برگزار می گردد تا دانشجویان فرایند فراوری محصول تا عرضه به بازار را بیاموزند.

برگزاری طرح های زودبازده مالی با مشارکت اساتید و دانشجویان دانشگاه کشاورزی گرگان

حمیدرضا رضایی، معاون پژوهشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه سفر به مالزی، با بیان اینکه تفاهم نامه ای با اداره کل فنی و حرفه ای گرگان منعقد نموده ایم، گفت: براساس این تفاهم نامه یک شعبه از این اداره کل روبه روی دانشگاه تأسیس شده و دوره های تخصصی و عمومی برای دانشجویان برگزار می گردد.

رضایی بیان نمود: در این مرکز که با هدف آموزش مهارت به دانشجویان ایجاد شده، آموزش های متنوعی در حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی و با هدف اشتغال آنان ارائه می گردد.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ادامه داد: دوره های جدیدی هم در مرکز کارآفرینی دانشگاه در حال برگزاری است و ما در حال حاضر تعدادی طرح زودبازده اجرا می کنیم که این طرح ها را استادان با یاری دانشجویان اجرا می نمایند تا به محصول برسد.

وی توضیح داد: این فعالیت ها باعث می گردد هم دانشجویان در فراوری محصولی که روانه بازار می گردد، دخیل باشند و هم راه های ارتباط با بخش های مالی را بیاموزند.

رضایی گفت: پرورش قارچ، فراوری کمپوست، کود های آلی و نهاده های گیاهی که مستقیم به بازار عرضه می گردد، در دانشگاه صورت می گیرد. بخشی از این محصولات در سلف سرویس های دانشگاه نیز استفاده می گردد.

وی با بیان اینکه سوله کارآفرینی در دانشگاه فعال است، گفت: دانشجویان با کارآفرینی اقداماتی در جهت ایجاد شغل انجام می دهند که از آن می توان به فراوری کیک و کلوچه بدون افزودنی های خوراکی است که با همکاری یک شرکت خصوصی و دانشجویان این فراوریات روانه بازار خواهد شد.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ادامه داد: دانشجویان در این فرایند هم به لحاظ اشتغال هم در بحث بازاریابی و فروش و هم تحقیقات و انتها نامه فعالیت دارند و مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه فعالیت دیگر در سوله کارآفرینی دانشگاه با همکاری دانشکده شیلات برگزار می گردد، گفت: پرورش ماهیان زینتی را داریم که نصب آکواریوم آن به تازگی به انتها رسیده و اوایل فروردین به بهره برداری می رسد.

رضایی با بیان اینکه یک فعالیت کارآفرینی مشترک با کارشناسان نظام مهندسی استان گلستان نیز داریم، گفت: قرار است کارگاه های مشترکی برای ساخت و نگهداری از گلخانه، آموزش ساخت گلخانه های هیدوریونیک و آموزش های مشابه آن برگزار گردد.

وی بیان نمود: یک مزرعه جدید هم برای کارآفرینی در زمینه کشت اخیرا در اختیار دانشجویان قرار گرفته و چند ماهی است که کاشت را در این مزرعه انجام داده اند. قسمتی از این مزرعه کشت شده و یک گلخانه هم در این بخش از دانشگاه فعالیت می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 378

به "برگزاری طرح های زودبازده مالی با مشارکت اساتید و دانشجویان دانشگاه کشاورزی گرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری طرح های زودبازده مالی با مشارکت اساتید و دانشجویان دانشگاه کشاورزی گرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید